Michał Gołkowski w Radzie Nadzorczej Sylen Studio | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 sie 2020, 10:16

Michał Gołkowski w Radzie Nadzorczej Sylen Studio

Do Rady Nadzorczej niezależnego studia gamingowego Sylen Studio dołączył pisarz fantasy Michał Gołkowski. Autor serii książek Komornik wesprze spółkę w pracach nad grą opartą na uniwersum jego powieści. Spółka pozyskała na ten cel 2,5 mln zł z prywatnej emisji akcji.

Książki z uniwersum „Komornik” nawiązują do biblijnej apokalipsy. Umowa pomiędzy Sylen Studio a Michałem Gołkowskim dotyczy stworzenia gry w oparciu o tę serię, pozwala również autorowi na współuczestniczenie w tworzeniu fabuły produkcji. Pisarz zadeklarował czynny udział w pracach nad grą opartą na uniwersum jego książek, nie wyklucza również wsparcia przy innych projektach spółki.

- Każdy chciałby w czymś takim uczestniczyć i widzieć, jak na podstawie słów zrodzonych z wyobraźni powstaje żywy, dynamiczny i jakże bogaty świat. „Komornik” od samego początku aż się prosił o egranizację, a ja jestem dumny będąc jednym z akuszerów tej poronionej Apokalipsy – mówi Michał Gołkowski.

Gra komornik zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych podczas prywatnej emisji akcji. Spółka w trzy dni zebrała 2,5 mln zł. W emisji wzięło udział 49 inwestorów.

- Gra Komornik to bardzo wyczekiwany tytuł – seria książek Michała Gołkowskiego posiada rzeszę czytelników, którzy nie mogą się doczekać efektów końcowych naszej produkcji. Autor zadeklarował pełne zaangażowanie w pracę nad grą. Cieszymy się także, że udało nam się przekonać inwestorów i pozyskać finansowanie – komentuje Dariusz Mytych, prezes Sylen Studio.

Komornik to druga produkcja Sylen Studio. Równolegle, trwają zaawansowane prace nad flagowym projektem spółki, grą Dream of Gods. Innowacyjne mechaniki wprowadzają świeżość i dynamizm do gatunku, dając tytułowi potencjał e-sportowy. Premiera gry zaplanowana jest na 15 stycznia 2021 roku, a już teraz jest to piąta gra w Polsce pod względem społeczności na Facebooku.

O Sylen Studio:

Sylen Studio to niezależne studio gamingowe, specjalizujące się w produkcji gier z gatunku MOBA, RTS oraz action RPG, a zarazem pierwszy deweloper gier na świecie zamierzający wykorzystać technologię hologramów w swoich produkcjach. Spółka pracuje nad grą Dream of Gods, która zdążyła zgromadzić ogromne community graczy, mimo wciąż trwających prac nad tytułem. W najbliższych planach spółka zamierza rozpocząć prace nad wysokobudżetowa gra action RPG.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości