Tomasz Andrzejczak nowym prezesem Letus Capital | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 sie 2020, 10:12

Tomasz Andrzejczak nowym prezesem Letus Capital

Letus Capital, notowana na warszawskiej giełdzie spółka działająca w obszarze finansów, nowych technologii oraz fotowoltaiki, ma nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej został nim Tomasz Andrzejczak, dotychczasowy wiceprezes zarządu spółki. Zmiana na stanowisku prezesa związana jest z aktualizacja strategii rozwoju i większej koncentracji na relacji projektów technologicznych w ramach Inkubatora Innowacji oraz na działalności w obszarze fotowoltaiki.

Tomasz Andrzejczak to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w bankowości, nieruchomościach oraz branży leasingowej. Od października 2018 r. był wiceprezesem Letus Capital.

- Przed nami wiele wyzwań zwianych z nową, ambitną strategia rozwoju. Chcemy być centrum innowacji technologicznych oraz rozwijać naszą fotowoltaiczną działalność. Tym bardziej cieszę się z zaufania jakim obdarzyła mnie Rada Nadzorcza. Mam nadzieję, że wspólnie przyczynimy się do dynamicznego rozwoju spółki i budowy jej wartości. – komentuje Tomasz Andrzejczak, prezes Letus Capital.

Zmiana na stanowisku prezesa związana jest z aktualizacją strategii rozwoju i większej koncentracji na relacji projektów technologicznych w ramach Inkubatora Innowacji oraz na działalności w obszarze fotowoltaiki. W ostatnich dniach Letus Capital podpisał umowę licencyjną na korzystanie z patentu głosowego systemu zabezpieczeń urządzeń elektrycznych ETOS. Projekt będzie realizowany w spółce celowej Startup Solar System Sp. z o.o., we współpracy z Softblue.

O Letus Capital:

Letus Capital prowadzi działalność w oparciu o dwa filary – doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. W ramach drugiej odnogi działalności spółka skupia się na rynku fotowoltaiki, w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla klientów indywidualnych i firm oraz budowy własnych farm wiatrowych. Spółka aktywnie wspiera rozwój nowych technologii poprzez własny inkubator innowacyjności, gdzie wspiera pomysłodawców i wynalazców w zakresie ochrony prawnej, wdrażania i komercjalizacji produktu oraz pozyskiwania dotacji unijnych.

Spółka notowana na rynku NewConnect od 2009 roku.

Źródło: Spółka, #LET

Ostatnie wiadomości