Bloober Team nawiązuje współpracę strategiczną z Epic Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 sie 2020, 09:51

Bloober Team nawiązuje współpracę strategiczną z Epic Games

Krakowskie studio uzyskało niestandardowe warunki licencji dotyczącej silnika Unreal Engine 4.

Bloober Team, światowy lider horroru psychologicznego podpisał umowę z Epic Games, czołowym amerykańskim producentem gier, technologii i zarządzającym sklepem Epic Store. Nowy partner Bloober Team znany jest min. ze stworzenia silnika Unreal Engine, którego kolejne wersje wykorzystywane są w największych wysokobudżetowych produkcjach takich jak Life is Strange, BioShock Infinite, Mass Effect 3, czy Fortnite.

– Tworzymy coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty, a w ramach prac badawczych doszliśmy do przekonania, że wizja tego co chcemy robić w przyszłości będzie najlepiej realizowana właśnie przez Unreal Engine. W ramach współpracy z pewnością będziemy starali się wymieniać wzajemnie wiedzą i rozwiązaniami. Produkcje, którymi zajmiemy się podczas ścisłej, długofalowej współpracy na pewno zrobią ogromne wrażenie na graczach. The Medium jako pierwsze pokaże co może powstać w ramach kooperacji giganta technologicznego i developera, który innowacje ma wpisane w swoje DNA– mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Długoterminowa współpraca z Epic Games to kolejny krok spółki na drodze do uzyskania wiodącej roli na rynku gier z gatunku horror. W tym roku Bloober Team podpisał już min. umowę z Microsoftem, na którego nową konsolę Xbox Series X trafi The Medium, oraz z Platige Image, które będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej produkcji spółki.

O Bloober Team:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku hidden horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016) czy wielokrotnie nagradzany Observer (2017) i Blair Withch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. W 2018 roku otrzymała Paszport „Polityki”. W obiegowej opinii Bloober Team SA jest uznawany za światowego lidera horroru w branży gier.

Źródło: Spółka, #BLO

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości