DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji Inter Cars do 253,7 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 sie 2020, 09:56

DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji Inter Cars do 253,7 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 28 lipca, podnieśli cenę docelową akcji Inter Cars do 253,7 zł z 220,4 zł, utrzymując rekomendację "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 212 zł.

"Wygląda na to, że wybuch pandemii czasowo wstrzymał zakupy części zapasowych do samochodów i w kwietniu sprzedaż zaliczyła głęboki spadek (-20 proc. r/r), ale już w maju nastąpiła poprawa (-4 proc. r/r) i w czerwcu Inter Cars zanotował 11 proc. wzrost r/r sprzedaży. Wyniki spółki w II kw. br. dodatkowo wspierały korzystne kursy walut. Oczekujemy wobec tego stosunkowo nienajgorszych wyników finansowych za II kwartał; spodziewamy się, że okażą się one porównywalne z ubiegłorocznymi. Oczekujemy także spadku kw./kw. i r/r długu netto spółki w I poł. br., głównie za sprawą poprawy rotacji należności. Sprzedaż w lipcu powinna zanotować przyzwoity wzrost" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków DM BOŚ działalność Inter Cars jest raczej odporna na recesję.

Depesza jest skrótem raportu DM BOŚ, którego autorem jest Sylwia Jaśkiewicz. Dystrybucja raportu nastąpiła 29 lipca 2020 roku, o godzinie 7.10. W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje z DM BOŚ.

(PAP Biznes), #CAR

epo/ gor/

Zobacz także: Inter Cars SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości