Prestigio wprowadza pierwsze w Europie powerbanki wykorzystujące grafen | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 sie 2020, 10:53

Prestigio wprowadza pierwsze w Europie powerbanki wykorzystujące grafen

Prestigio, marka należąca do międzynarodowej Grupy ASBISc Enterprises Plc, wprowadza do swojej oferty powerbanki, które jako pierwsze w Europie wykorzystują grafen, jeden z najbardziej obiecujących materiałów w nowoczesnej elektronice.

Powerbanki z serii Graphene PD oferują szybkie, bezprzewodowe ładowanie i pozwalają na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Technologia grafenowa chroni je przed przegrzaniem i trzykrotnie wydłuża ich żywotność w porównaniu do tradycyjnych baterii. Oba modele z tej serii, Graphene PD 10.000 mAh i Graphene PD Pro 20.000 mAh, są wykonane z wysokiej jakości metalu i hartowanego szkła oraz wyposażone w stylowe etui z naturalnej skóry.

Powerbanki z serii Graphene PD będą dostępne w sprzedaży w Polsce już w IV kwartale tego roku.

Powerbanki Prestigio są wyjątkowe, ponieważ są oparte na grafenie, materiale o wyjątkowej przewodności cieplnej i ruchliwości elektronów, który jest bezpieczny dla środowiska. Oznacza to, że urządzenia są odporne na wysokie temperatury oraz ładują się kilka razy szybciej niż ich odpowiedniki. Mówiąc dokładniej, model Graphene PD o pojemności 10.000 mAh potrzebuje zaledwie 50 minut, aby przejść od 0% do 100% naładowania baterii (przy użyciu ładowarki o mocy 60 W), podczas gdy model Graphene PD Pro 20.000 mAh ładuje się w ciągu 100 minut.

Oba modele posiadają porty typu C i USB 3.0, co pozwala na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń - tabletów, smartfonów, słuchawek, głośników Bluetooth i innych. Graphene PD Pro 20.000 mAh może również ładować laptopa z technologią PD, a funkcja Pass-Through umożliwia powerbankowi ładowanie gadżetu nawet wtedy, gdy sam się ładuje. Oprócz niesamowitej szybkości ładowania, użytkownicy tej serii będą cieszyć się bezprzewodowym ładowaniem o mocy 10 W i uniwersalną kompatybilnością z dowolnymi urządzeniami w standardzie Qi (ładowanie indukcyjne).

Grafenowe powerbanki Prestigio posiadają również wielopoziomowy, bezpieczny system ładowania, który jest w pełni zgodny ze wszystkimi międzynarodowymi standardami.

Modele Graphene PD wykorzystują najlepsze materiały najwyższej jakości: metal i hartowane, polerowane szkło. Jest to dokładnie taki rodzaj produktu, który przyciąga użytkownika nie tylko specyfikacją techniczną, ale także eleganckim wyglądem. Ich przemyślana obudowa zawiera wyświetlacz z informacją o aktualnym poziomie naładowania i pozostałej żywotności baterii. Jako przyjemny bonus i dodatkową ochronę, urządzenia są dostarczane w stylowym etui ze skóry naturalnej.

O ASBIS:

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

O Prestigio:

Międzynarodowa marka Prestigio od ponad 15 lat oferuje szeroki wybór elektroniki dla domu, edukacji i biznesu. Produkty Prestigio: telewizory, tablety, laptopy, smartfony, telefony komórkowe, rejestratory DVR, nawigatory, multiboardy, wyświetlacze interaktywne, elektroniczne metki cenowe i technologie oparte na RFID są sprzedawane w 30 krajach.

W 2019 roku pod marką Prestigio na rynku pojawiły się takie produkty jak pierwsza na świecie klawiatura Click & Touch, stacja ładująca do urządzeń Apple bezprzewodowych 3 w 1 oraz inteligentne głośniki z asystentem głosowym.

Centra produkcyjne, projektowe i techniczne znajdują się w Europie, Chinach i na Białorusi. Prestigio prowadzi działalność w 15 krajach, w tym w WNP, Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Marka jest własnością ASBIS Enterprises Plc.

Źródło: Spółka, #ASB

Ostatnie wiadomości