Barometr Ofert Pracy w VII nieznacznie spadł - BIEC, KM WSIiZ | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2020, 09:01

Barometr Ofert Pracy w VII nieznacznie spadł - BIEC, KM WSIiZ

Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w lipcu nieznacznie spadł - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

"Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, po dwóch miesiącach odbudowy, w lipcu nieznacznie spadł. Bieżąca wartość wskaźnika jest o 13 proc. niższa od tej ze stycznia br., a w relacji do kwietnia, w którym wskaźnik osiągnął najniższą w tym roku wartość Barometr odrobił zaledwie 3,5 proc." - napisano w badaniu.

Wartość wskaźnika w lipcu wyniosła 225,5 pkt. wobec 228,9 pkt. w czerwcu.

"Obecnie największym zagrożeniem dla rozwoju gospodarki jest wzrost liczby zakażeń na COVID-19 w Polsce i na świecie, a w konsekwencji możliwy powrót ograniczeń epidemiologicznych. Również kluczowym dla rozwoju i podejmowania krótko- i długookresowych decyzji zatrudnieniowych jest brak konkretnych informacji co do terminów pojawienia się na rynku szczepionki na nowy wirus. Kolejne źródło zagrożeń może stanowić zakończenie okresu wakacyjnego, dzięki któremu w niektórych kategoriach liczba ofert pracy wyraźnie wzrosła, co widać szczególnie w turystyce" - dodano.(PAP Biznes)

luk/ gor/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości