BM Pekao obniżył cenę docelową akcji IMC do 15,51 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2020, 09:59

BM Pekao obniżył cenę docelową akcji IMC do 15,51 zł

Analitycy Biura Maklerskiego Pekao w raporcie z 7 sierpnia obniżyli dwunastomiesięczną cenę docelową akcji IMC do 15,51 zł z 15,70 zł wcześniej.

W dniu wydania raportu kurs akcji IMC wyniósł 11,50 zł.

"Pandemia mocno nadszarpnęła popyt na kukurydzę będącą dominującym zbożem w areale upraw spółki. Spadek mobilności społeczeństwa mający negatywny wpływ na konsumpcję paliw, a co za tym idzie biokomponentów takich jak etanol, doprowadził do spadków cen kukurydzy. Negatywny wpływ niższych cen na przychody po części powinien zostać zamortyzowany przez niższe koszty paliw, nasion oraz nawozów" - napisano w raporcie.

Analitycy obniżyli swoje prognozy finansowe dla IMC na lata 2019-2020, co wynika przede wszystkim z niższych założeń dotyczących cen zbóż, zwłaszcza w krótkim terminie.

Obniżyli prognozę zysku EBITDA o 25,4 proc. do 37,4 mln USD na rok 2020 podwyższając jednocześnie szacunki o 8,5 proc. do 55,6 mln USD na rok 2021.

Depesza jest skrótem rekomendacji dla IMC. Materiał został opracowany przez Biuro Maklerskie Pekao na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Krzysztof Kozieł. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 7 sierpnia o godz. 17.00.

W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu poświęconego IMC.

(PAP Biznes), #IMC

seb/ asa/

Zobacz także: IMC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości