Międzynarodowy projekt DataWalk: system będzie wykorzystywany do poprawy bezpieczeństwa granic | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2020, 09:23

Międzynarodowy projekt DataWalk: system będzie wykorzystywany do poprawy bezpieczeństwa granic

DataWalk, producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej ogłosił, że stworzone przez spółkę oprogramowanie zostało wybrane przez U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP). Platforma DataWalk zostanie wdrożona u zagranicznego partnera DHS-CBP w celu poprawy bezpieczeństwa granic kraju partnerskiego.

“Cieszymy się, że oprogramowanie DataWalk jest kupowane przez jedną z czołowych światowych agencji bezpieczeństwa publicznego” - powiedział Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk SA. „Wybór dokonany przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych Urząd Celny i Ochrony Granic stanowi kolejny dowód na to, że DataWalk spełnia wymagające kryteria dla aplikacji wdrażanych w rządzie federalnym USA.”

Misją DHS-CBP jest ochrona granic oraz ułatwianie legalnego handlu i podróżowania przez granice Stanów Zjednoczonych. CBP koncentruje się na walce z terroryzmem, międzynarodowymi organizacjami przestępczymi i narkotykowymi, jednocześnie chroniąc i promując międzynarodową wymianę towarową.

O U.S. Department of Homeland Security / Customs and Border Protection:

Customs and Border Protection (CBP) jest jedną z największych na świecie jednostką zajmującą się egzekwowaniem prawa (zatrudnia ponad 60 000 pracowników). Agencja jest odpowiedzialna za blokowanie napływu broni i terrorystów na teren Stanów Zjednoczonych, jednocześnie jej zadaniem jest ułatwienie legalnego podróżowania i międzynarodowej wymiany towarowej. CBP ma szerokie kompetencje, zarządza i koordynuje działania związane z kontrolą i bezpieczeństwem granic, cłami, imigracją i ochroną rolnictwa. 

O DataWalk:

DataWalk SA to polska spółka notowana na GPW, która na bazie własnej technologii zbudowała produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć i nieprawidłowości (administracja centralna). DataWalk z powodzeniem konkuruje z dwoma głównymi graczami w analityce powiązań, amerykańską korporacją IBM i firmą Palantir, wygrywając m.in. udział w największym kontrakcie IT w historii Polski, wartym $500 milionów projekcie modernizacji analitycznej Departamentu Sprawiedliwości w USA.

Źródło: Spółka, #DAT

Zobacz także: DataWalk SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości