Movie Games wchodzi do akcjonariatu Iron VR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 sie 2020, 09:27

Movie Games wchodzi do akcjonariatu Iron VR

Iron VR, spółka zależna Carbon Studio, która zajmuje się produkcją oraz wydawaniem gier na platformy dedykowane technologii wirtualnej rzeczywistości, pozyskała nowych akcjonariuszy związanych z branżą gier wideo. W wyniku nabycia przez nich pakietu akcji do spółki trafiło ponad 0,91 mln zł. Właścicielem 10 proc. akcji zostało Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier. W lipcu firmy podpisały list intencyjny, w którym zobowiązują się do wytypowania tułów z portfolio Movie Games, a następnie przeniesione ich do wirtualnej rzeczywistości przez Iron VR.

- Do akcjonariatu Iron VR dołączyło kilku nowych inwestorów. Wszyscy są związani z branżą gier wideo, znają specyfikę tego rynku i mocno wierzą w jego dalszy dynamiczny rozwój. W wyniku nabycia przez nich pakietu akcji do Iron VR wpłynęło ponad 0,91 mln zł. Środki te przeznaczymy na rozwój spółki. Tak jak zapowiadaliśmy działalność Iron VR jest i będzie finansowana ze środków pochodzących od zewnętrznych partnerów – mówi Karolina Koszuta-Caban, prezes zarządu Iron VR SA. – Warto podkreślić, że ze względu na uprzywilejowanie naszych głosów, nadal zachowujemy pełna kontrolę nad spółką. Nasz udział w głosach na WZA Iron VR wynosi 61 proc., zaś udział w kapitale zakładowym spółki niespełna 44 proc. – dodaje prezes Iron VR.

10 proc. akcji spółki objęło Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo, autor sprzedażowego hitu Drug Dealer Simulator. – Kilka miesięcy temu poczyniliśmy pierwsze kroki z zamiarem nawiązania bliższej współpracy z Movie Games. Na mocy podpisanego w lipcu br. listu intencyjnego, Iron VR prowadzi rozmowy, których efektem ma być przeniesienie projektów Movie Games do wirtualnej rzeczywistości. Mamy w czym wybierać. Produkcje studia cieszą się bardzo dużym uznaniem oraz popularnością wśród graczy. Z wielką radością przygotujemy wersje VR-owe wybranych projektów spółki. Mamy już swoje pierwsze typy. Liczymy, że już niebawem będziemy mogli je ogłosić – mówi Karolina Koszuta-Caban.

W portfolio wydawniczym Movie Games na ten rok znajdują się m.in. Lust From Beyond, Car Wash Simulator, Plane Mechanic Simulator, Alaskan Truck Simulator oraz Pogromcy Mitów, realizowany na licencji znanego na całym świecie programu telewizyjnego produkcji stacji Discovery. Na 2021 rok zostały zapowiedziane takie produkcje jak American Motorcycle Simulator oraz ER Pandemic Simulator. W ocenie Movie Games, spośród powyższych tytułów największy potencjał na międzynarodowy sukces mają symulatory związane z motywem drogi oraz podróży.

Iron VR to spółka zależna notowanego na NewConnect Carbon Studio. Działalnością firmy jest produkcja mniejszych gier VR o niewysokich budżetach. Iron VR zakłada produkcję kilku gier rocznie.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości