Spółka PunkPirates podpisała umowę z Pico Interactive | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 sie 2020, 09:20

Spółka PunkPirates podpisała umowę z Pico Interactive

PunkPirates S.A., spółka notowana na rynku głównym GPW, specjalizująca się w produkcji i wydawaniu gier VR, podpisała umowę na produkcję gry “Escape Room VR: Stories” w chińskiej wersji językowej na urządzenia Pico Neo 2.

Spółka PunkPirates w dniu 11 sierpnia 2020 roku zawarła umowę z Pico Interactive z siedzibą w San Francisco na produkcję gry “Escape Room VR: Stories” w wersji na urządzenia wirtualnej rzeczywistości Pico Neo 2.

Pico Interactive jest producentem samodzielnych urządzeń VR skierowanych głównie dla użytkowników na rynku azjatyckim, głównie chińskim. Samodzielne urządzenia VR w 2019 r. wg szacunków Statista stanowiły ok. 50% globalnego wolumenu sprzedaży wszystkich urządzeń VR i były najpopularniejszą na świecie platformą sprzętową tego typu.

Zgodnie z postanowieniami umowy produkcja gry zostanie wykonana przez PunkPirates. Z kolei Pico Interactive będzie ponosić wszystkie koszty związane z produkcją, wprowadzeniem jej do dystrybucji oraz tłumaczeniem na język chiński. Pico Interactive będzie też odpowiedzialny za marketing i promocję gry na rynkach, na których jest aktywny.

Leszek Krajewski, członek Zarządu PunkPirates, powiedział: Zawarcie umowy jest istotnym kamieniem milowym w naszej strategii polegającej na ekspansji na rynki azjatyckie oraz przenoszenia posiadanych gier na nowe urządzenia VR. Dzięki współpracy z Pico Interactive zyskujemy ekspozycję na rynek graczy azjatyckich, głównie chińskich. Gogle Pico Neo 2 są urządzeniem samodzielnym, wygodnym w użyciu, bo nie wymagają podpięcia pod PC, ponadto samodzielne gogle stanowią około połowę obecnie sprzedawanych urządzeń VR, więc dostrzegamy tu spory potencjał monetyzacyjny.

Gra zostanie wydana w terminie do dnia 15 października 2020 roku.

Escape Room VR: Stories to gra logiczna korzystająca z popularnej formy rozrywki, polegającej na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia. Gra obecnie jest dostępna na Oculus Rift, HTC Vive oraz Windows Mixed Reality. W najbliższym czasie zostanie udostępniona również posiadaczom urządzeń Valve Index oraz Oculus Quest. Dotychczasowa sprzedaż serii gier “Escape Room VR” w lipcu b.r. przekroczyła 90 000 sztuk.

PunkPirates specjalizuje się w produkcji i wydawaniu gier Virtual Reality. Wirtualna rzeczywistość umożliwia graczom głębszą immersję w świat przedstawiony w grze i w związku z tym zapewnia unikalne doznania. Dotychczasowe tytuły produkcji PunkPirates to Escape Room VR, Escape Room VR: Inner Voices i Escape Room VR: Stories.

PunkPirates działa na dynamicznie rosnącym rynku gier VR, którego wartość w 2019 roku wyniosła ok. 13 mld USD (według szacunków IMARC Group), a prognozowany wzrost (CAGR) do roku 2025 ma wynieść ok. 25% rocznie. Spółka ma w obecnym planie pięć tytułów, które planuje wydać do końca I kwartału 2021 r. oraz pracuje nad dalszym rozwojem portfolio. 

Źródło: Spółka, #PUN

Ostatnie wiadomości