BFG sprzeciwia się sprzedaży przez Idea Bank udziałów w Idea Money | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2020, 09:32

BFG sprzeciwia się sprzedaży przez Idea Bank udziałów w Idea Money

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wniósł do sądu sprzeciw do uchwał zarządu i RN Idea Banku dotyczących sprzedaży akcji Idea Money oraz zmiany warunków emisji posiadanych przez bank obligacji wyemitowanych przez Idea Expert - poinformował Idea Bank w komunikacie.

Idea Bank podał, że w związku z powyższym warunek zawieszający określony w zawartej w dniu 30 lipca 2020 roku umowie sprzedaży akcji IM nie ziścił się i nie doszło do przeniesienia akcji na rzecz Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing i ich wydania tytułem sprzedaży.

Po koniec czerwca Idea Bank zawarł z Fundacją Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing niewiążące porozumienie dotyczące sprzedaży 65 proc. akcji Idea Money. Bank szacował pozytywny wpływ transakcji na maksymalnie 300 mln zł.

Zawarcie umowy uwarunkowane było uzyskaniem zgód organów korporacyjnych Idea Banku oraz brakiem sprzeciwu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego działającego jako kurator banku.

Pod koniec lipca poinformował o otrzymaniu od Idea Money 101,27 mln zł związku z przedterminowym wykupem obligacji.

Bank podał wówczas, że Idea Money dokonało przedterminowego wykupu obligacji na okaziciela serii R/2015 oraz serii Y/2016, wyemitowanych przez spółkę Idea Expert (obecnie działającą pod firmą Idea Money).

(PAP Biznes), #IDA

epo/ asa/

Zobacz także: Idea Bank SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości