GPW liczy w najbliższym czasie na dużą aktywność na rynku ofert publicznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2020, 11:24

GPW liczy w najbliższym czasie na dużą aktywność na rynku ofert publicznych

GPW ocenia, że w najbliższym czasie rynek ofert pierwotnych (IPO) i wtórnych (SPO) zapowiada się bardzo interesująco. Obok kilku debiutów dużych firm realne jest pojawienie się ponad 20 spółek na NewConnect, przede wszystkim z branży gamingowej - poinformowała członek zarządu GPW Izabela Olszewska.

"Najbliższy okres pod względem IPO zapowiada się bardzo obiecująco. Pojawiło się już w domenie publicznej kilka informacji, że szykują się duże IPO takich firm, jak Allegro, Huge Games, w KNF jest prospekt Canal+" - powiedziała Olszewska podczas piątkowej telekonferencji prasowej.

"Przede wszystkim pojawia się dużo spółek z segmentu gamingowego. To są spółki, które będą debiutować głównie na rynku NewConnect. Można powiedzieć, że dwadzieścia kilka spółek zadeklarowało zainteresowanie debiutem na NewConnect" - dodała.

Zarząd GPW liczy też na dużą aktywność w emitowaniu nowych akcji przez spółki już notowane na giełdzie.

"Liczymy, że aktywny będzie również rynek SPO, gdyż spółki będą potrzebowały środków na działania związane z Covidem czy też na dalszy rozwój" - powiedziała Izabela Olszewska.

(PAP Biznes), #GPW

pr/ asa/

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości