Haitong Bank obniżył cenę docelową akcji PKO BP do 26,2 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2020, 09:13

Haitong Bank obniżył cenę docelową akcji PKO BP do 26,2 zł

Haitong Bank obniżył w raporcie z 13 sierpnia cenę docelową akcji PKO BP do 26,2 zł z 26,3 zł, utrzymując rekomendację "kupuj"

Na czwartkowym zamknięciu kurs PKO BPO wyniosła 23,12 zł.

Według Haitong Banku, komentarze zarządu PKO BP po publikacji wyników za II kw. 2020 r. były dość optymistyczne, ale analitycy pozostają ostrożni, jeżeli chodzi o przyszłoroczne koszty ryzyka.

Podstawowym scenariuszem pozostaje krótkie U-kształtne odbicie gospodarcze, mniej dotkliwe konsekwencje gospodarcze drugiej fali pandemii (która sądząc po liczbie zachorowań już się zaczęła) i brak dalszych obniżek stóp procentowych. Analitycy obniżyli prognozę zysku netto na lata 2020/21 o odpowiednio 15/23 proc. do 3,02 mld zł (spadek o 25 proc. r/r) i 3,27 mld zł (wzrost o 8 proc. r/r). Prognozy Haitong Banku na wspominany okres różnią się od konsensusu in plus odpowiednio o 28/29 proc. W opinii analityków wynika to głównie z wysoce nieprzewidywalnych skutków pandemii, szczególnie jeżeli chodzi o wartość akcji kredytowej i poziomu ryzyka oraz różne założenia co do poziomu stóp procentowych w perspektywie średnioterminowej.

Haitong Bank uwzględnił w prognozie ostatnią obniżkę stopy referencyjnej przez NBP o 40 pb. do 0,1 proc.

Autorem raportu jest Marta Czajkowska-Bałdyga. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 13 sierpnia, o godz. 8.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.

(PAP Biznes), #PKO

epo/ asa/

Zobacz także: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości