Zarząd GPW będzie rekomendował 2,50 zł dywidendy na akcję za '20, niezależnie od wielkości zysku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2020, 11:02

Zarząd GPW będzie rekomendował 2,50 zł dywidendy na akcję za '20, niezależnie od wielkości zysku

Zarząd GPW będzie rekomendował 2,50 zł dywidendy na akcję za '20, niezależnie od wielkości zysku jaki zostanie w tym roku osiągnięty - zapowiedział prezes GPW Marek Dietl. Przed rokiem GPW wypłaciła 2,40 zł dywidendy na akcję.

"Zarząd GPW będzie rekomendował 2,5 zł dywidendy na akcję, niezależnie czy będzie dobrze, czy nieco gorzej w naszym biznesie" - powiedział Marek Dietl podczas piątkowej telekonferencji, pytany, czy - skoro zysk netto grupy jest wysoki po pierwszym półroczu i przy założeniu dobrego drugiego półrocza - jest możliwa wypłata przez GPW wyższej dywidendy.

Dodał, że ostateczna decyzja o podziale zysku należy do akcjonariuszy.

"Nasza polityka zakłada stabilnie rosnącą dywidendę wraz z pojawianiem się nowych źródeł przychodów. Jej zaletą ma być właśnie to, że jest stabilna i rosnąca, co oznacza, że jest przewidywalna przy naszym bardzo nieprzewidywalnym biznesie. Dzisiaj jest akurat dobrze w naszym biznesie, ale jutro może być trochę gorzej" - powiedział prezes GPW.

"Nie chcielibyśmy obarczać akcjonariuszy ryzykiem związanym ze zmiennością naszego biznesu, tylko co roku zwiększać dywidendę na akcję w sposób stabilny. Więc nawet jeśli zysk byłby bardzo wysoki w tym roku, to jako zarząd będziemy rekomendować dywidendę według ścieżki, jaka była zakładana. Dzięki tworzeniu poduszki finansowej w czasach gorszej koniunktury nie będziemy musieli z tej ścieżki schodzić" - dodał Marek Dietl.

(PAP Biznes), #GPW

pr/ asa/

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości