Zysk netto Mercora w pierwszym kwartale 2020/21 roku wzrósł o 66 proc. do 8,5 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sie 2020, 09:50

Zysk netto Mercora w pierwszym kwartale 2020/21 roku wzrósł o 66 proc. do 8,5 mln zł

Zysk netto grupy Mercor w pierwszym kwartale roku obrotowego 2020/21 wzrósł o 66 proc. do 8,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

EBITDA zwiększyła się o 42 proc. do 14,1 mln zł, a EBIT o 48 proc. do 10,6 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły od początku kwietnia do końca czerwca 2020 roku o 5 proc. do 92,1 mln zł.

"W I kwartale zanotowaliśmy dobre wyniki, satysfakcjonujące zarząd Mercor. Mamy jednocześnie na uwadze fakt, że reprezentowana przez nas branża zazwyczaj dość późno reaguje na kryzys. Stawiamy na silną dywersyfikację, optymalizację, by w jak największym stopniu przygotować się na nieuniknione zmiany koniunktury, które mogą nas potencjalnie dotknąć w późniejszych okresach. Dostosowujemy się na poziomie finansowym, organizacyjnym, produktowym do nowych wyzwań rynkowych post-Covid. Zgodnie ze strategią będziemy ciąć koszty, jednocześnie intensyfikując sprzedaż i usprawniając działanie organizacji na wszystkich poziomach – powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Krzysztof Krempeć.

Grupa planuje intensyfikować rozwój sprzedaży, w tym celu przyjęła strategię biznesową na lata 2020-2023, opartą na rozwoju organicznym, intensyfikacji sprzedaży eksportowej, nowych produktach i tworzeniu nowych spółek.

Działająca na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych grupa zakłada w ramach strategii m.in. utrzymanie współczynnika ROE na poziomie 13 proc. w skali roku i wypłatę dywidendy na poziomie 30 proc. zysku netto grupy.

(PAP Biznes), #MCR

epo/ asa/

Zobacz także: Mercor SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości