Movie Games coraz bliżej Głównego Rynku GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 sie 2020, 10:55

Movie Games coraz bliżej Głównego Rynku GPW

Movie Games, producent i wydawca gier komputerowych, przyspiesza proces zmiany rynku notowań na Główny Rynek GPW. Rada Nadzorcza spółki przychyliła się do rekomendacji Zarządu w sprawie przeniesienia notowań na główny parkiet warszawskiej giełdy. 23 września br. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecyduje o rozpoczęciu procesu dopuszczenia i wprowadzenia akcji Movie Games do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Ostatnie sukcesy wydawnicze oraz atrakcyjne portfolio przełożyły się na wzrost wyceny spółki oraz zainteresowania inwestorów. W szczególności w ostatnich tygodniach widzimy większe zainteresowanie zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, dla których obecność na rynku regulowanym jest istotna. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przyspieszamy proces zmiany rynku notowań. – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Rada Nadzorcza spółki, po zapoznaniu się z rekomendacją Zarządu wskazującą na portfolio nadchodzących tytułów, obecną kapitalizację oraz ostatnio rosnące zainteresowanie Movie Games ze strony zagranicznych podmiotów, przychyliła się do rekomendacji Zarządu i umieszczenia w porządku Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy uchwały o wyrażenie zgody na rozpoczęcie procesu o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Nasza ostatnia aktywność, w tym zawarcie nowych umów o współpracy oraz publikacje w międzynarodowych mediach obiły się szerokim echem również wśród zagranicznych inwestorów, którzy zainteresowali się spółką. – dodaje Mateusz Wcześniak.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości