GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółki Polyslash do obrotu na rynku NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 sie 2020, 09:07

GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółki Polyslash do obrotu na rynku NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji Polyslash, krakowskiego producenta gier oraz twórcy wyróżnionego Paszportem Polityki 2019 tytułu We. The Revolution. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Ponadto krakowskie studio kontynuuje prace nad kolejnymi produkcjami, w szczególności nad Mech Mechanic Simulator oraz Tribe: Primitve Builder. Premiera pierwszego z nich odbędzie się jeszcze w październiku br.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji giełdy o wprowadzeniu naszych akcji do obrotu na NewConnect. Po wyjątkowej nagrodzie, którą otrzymałem od tygodnika Polityka, za dorobek artystyczny, jest to kolejne wyróżnienie naszej działalności, tym razem w ujęciu biznesowym. Liczymy na to, że zadebiutujemy jeszcze w tym miesiącu - mówi Dawid Ciślak, Prezes Zarządu Polyslash.

Do obrotu giełdowego trafią m.in akcje wyemitowane w ramach kampanii crowdinvestingowej przeprowadzonej w I połowie 2019 roku, w ramach której Polyslash pozyskał ponad 2 mln zł. Środki pozyskane z emisji umożliwiły realizację prac nad dwoma nadchodzącymi grami, a więc Mech Mechanic Simulator oraz Tribe: Primitve Builder.

- Naszym planem jest zintensyfikować liczbę wydawanych tytułów. Chcemy, aby co roku pojawiała się co najmniej jedna produkcja spod szyldu Polyslash, przynajmniej na platformę PC. Jest to możliwe m.in. dzięki środkom pozyskanym podczas kampanii crowdinvestingowej, które pozwoliły na dwukrotne powiększenie naszego zespołu deweloperskiego. Dziękuję jeszcze raz inwestorom za zaufanie - mówi Dawid Ciślak, Prezes Zarządu Polyslash - Chcemy dalej się rozwijać. Planujemy być wydawcą naszych kolejnych produkcji, ale także tytułów autorstwa zewnętrznych studiów. Ponadto poszerzamy nasze kompetencji w zakresie portowania gier na inne platformy - dodaje.

Polyslash jest autorem głośnej oraz nietuzinkowej gry „We. The Revolution”. Jej akcja rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach rozemocjonowanego Paryża czasu Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji.

Deweloperzy Polyslash pracują obecnie nad grami „Mech Mechanic Simulator”, „Tribe: Primitve Builder” oraz jedną nieogłoszoną dotąd produkcją. Pierwszy tytuł pozwoli graczom wcielić się w mechanika mechów, ogromnych maszyn wykorzystywanych przez chciwe korporacje walczące między sobą o poszerzenie wpływów. Premiera gry jest zaplanowana na październik tego roku. Drugi tytuł umożliwi graczom wcielić się w rolę prehistorycznego budowniczego, którego zadaniem będzie tworzenie i rozwój własnej wioski. Cel to zapewnienie bezpieczeństwa tworzącego się plemienia. A wszystko w oparciu o ówczesną, prymitywną technologię konstruowania narzędzi i budynków. Premiera gry jest zaplanowana na 2021 rok.

O Polyslash: 

Polyslash to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.

Największą produkcją studia jest gra „We. The Revolution” w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Jego zadaniem jest sądzenie oskarżonych – rewolucjonistów oraz ich przeciwników, zbrodniarzy i zwykłych obywateli. Gra wystartowała 21 marca na Steam oraz GOG. W tym momencie ocena graczy oscyluje wokół 80% pozytywnych komentarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na niewielki zespół, który ją tworzył.

Spółka w I połowie 2019 roku przeprowadziła kampanię crowdfundingową, w ramach której pozyskała ponad 2 mln zł na realizację kolejnych projektów.

Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości