Draw Distance: Premiera gry z serii Vampire: The Masquerade – Shadows of New York już we wrześniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sie 2020, 09:15

Draw Distance: Premiera gry z serii Vampire: The Masquerade – Shadows of New York już we wrześniu

Już 10 września do sprzedaży trafi Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, najnowszy tytuł z portfolio notowanej na NewConnect spółki Draw Distance. Studio zakończyło etap testowania projektu. Gra ukaże się jednocześnie w wersji na PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W dniu premiery w sklepach Steam, GOG oraz innych sprzedających gry na PC i Mac, będzie dostępna edycja deluxe. Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry z serii – Coteries of New York – znajdą się w niej artbook z materiałami graficznymi projektu oraz soundtrack z muzyką dostępną w grze.

„Zakończyliśmy ostatnie testy nowej gry z serii Vampire: The Masqerade – Shadows of New York. Tytuł przeszedł wszystkie certyfikacje. Gra trafi do sprzedaży 10 września i od razu będzie dostępna w wersjach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Jednoczesne udostępnienie gry na wszystkich platformach da nam większe pokrycie w mediach growych i może zadziałać pozytywnie na sprzedaż” – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

Na tydzień przed właściwą premierą, na konsolach Switch i Xbox One wystartuje preorder gry. 10 września w sklepach Steam, GOG oraz innych sprzedających gry w wersji na PC i Mac dostępna będzie edycja deluxe. Draw Distance, podobnie jak w przypadku Coteries of New York, przygotowało dla graczy materiały z gry: artbook oraz soundtrack z muzyką użytą w projekcie.

„Shadows prezentują osobistą i unikatową opowieść przeznaczoną dla dojrzałego odbiorcy visual novel. Gra jest odpowiednia zarówno dla weteranów Vampire: The Masquerade, jak i fanów gier narracyjnych. Pojawią się w niej nowe postaci, miejsca oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa. Gracz wcieli się w postać członkini klanu Lasombra, którego członkowie dla własnego bezpieczeństwa dołączyli w szeregi swoich dawnych wrogów. Będzie prowadził dochodzenie w sprawie okoliczności ostatecznej śmierci lidera Anarchów. Podjęte wybory wpłyną na sposób myślenia postaci i w konsekwencji zdecydują o zakończeniu gry” – informuje Michał Mielcarek.

Draw Distance przekazało niedawno informację o nawiązaniu współpracy z hiszpańskim wydawcą Professional Publishing SPL, S.L. W efekcie umowy, brand wydawniczy firmy – BadLand Publishing – wprowadzi do sprzedaży ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii Vampire: The Masquerade, czyli Coteries of New York oraz Shadows of New York, autorstwa Draw Distance. Fizyczna edycja wydawana przez BadLand będzie dostępna na PC, Switchu i PS4.

W grudniu 2019 roku Koterie Nowego Jorku zadebiutowały na PC, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w jej produkcję oraz marketing. Obecnie projekt posiada 70 proc. pozytywnych opinii.

W drugim kwartale br. Draw Distance wypracowało ponad 1,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To dwukrotnie lepszy wynik w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Od marca do czerwca spółka osiągnęło niespełna 0,4 mln zł zysku netto.

O Draw Distance: 

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji tytułu - Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021. W lipcu Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., w której udzieliło amerykańskiemu producentowi prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych gry na wyłączność. Od września 2016 spółka Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości