Haitong Bank podnosi cenę docelową R22 do 38,9 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sie 2020, 14:23

Haitong Bank podnosi cenę docelową R22 do 38,9 zł

Haitong Bank w raporcie z 25 sierpnia podniósł cenę docelową akcji R22 do 38,9 zł z 33 zł poprzednio, zachowując rekomendację "kupuj".

Kurs akcji spółki we wtorek o godz. 14:15 wynosi 34 zł.

Haitong Bank utrzymał rekomendację "kupuj" dzięki wyższym wskaźnikom wyceny spółek porównywalnych z sektora hosting i omnichannel communication oraz podniesieniu prognozy EBITDA grupy R22 w perspektywie najbliższego roku i dwóch lat o odpowiednio 3 proc. i 4 proc. W oparciu o prognozę finansową Haitong Banku na rok 2020 (obejmującą okres styczeń-grudzień 2020 r.), R22 jest obecnie wyceniane ze wskaźnikiem EV/EBITDA na poziomie 10,7, podczas gdy międzynarodowi konkurenci z branży notują wycenę na poziomie 16-16,5.

Analitycy wskazali, że tak jak prognozowali w raporcie z marca 2020 r., pandemia COVID-19 miała pozytywny wpływ na działalność grupy R22.

"Lockdown spowodował, że wiele firm przeniosło swoją działalność do internetu. Strukturalny trend polegający na cyfryzacji światowej gospodarki trwa od wielu lat, ale zdaniem analityków COVID-19 jest ważnym czynnikiem, który przyspieszył go o 2-3 lata" - napisano w raporcie.

W raporcie zwrócono uwagę m.in. na wzrost przychodów w segmencie hostingu napędzany przez ponad 5-proc. wzrost organiczny bazy klientów oraz wzrost ARPU.

"Usługi hostingowe grupy R22 wciąż pozostają tańsze niż głównych konkurentów, co stwarza potencjał do dalszego wzrostu ARPU. Analitycy oczekują, że w kilku nadchodzących kwartał wzrost ARPU będzie wahał się między 8-9 proc., a począwszy od 2023 r. ustabilizuje się na poziomie ok. 5 proc." - napisano.

Zdaniem analityków Haitong Banku, handel po pandemii raczej nie wróci do stanu sprzed jej wybuchu, a coraz więcej klientów zacznie postrzegać e-commerce jako atrakcyjny, bezpieczny i efektywny kanał zakupowy. To z kolei może wspierać segment działalności R22 zajmujący się tzw. komunikacją wielokanałową.

Analitycy spodziewają się przeprowadzenia niedługo przez grupę akwizycji w segmencie omnichannel communication poza Polską.

"Podczas telekonferencji po publikacji wyników za IV kw. 2019/20 zarząd poinformował, że Grupa R22 prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęcia i transakcja może zostać zawarta jeszcze w tym roku. Spółka podała, że jest w stanie przeznaczyć na ten cel 8-9 mln EUR" - napisano w raporcie.

Autorem raportu jest Konrad Księżopolski. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 24 sierpnia, o godz. 08.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik z wymaganymi prawem informacjami.

(PAP Biznes), #R22

kuc/ gor/

Zobacz także: R22 SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości