CD PROJEKT zapowiada grę mobilną The Witcher: Monster Slayer | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 sie 2020, 16:37

CD PROJEKT zapowiada grę mobilną The Witcher: Monster Slayer

Będące częścią rodziny CD PROJEKT studio Spokko ogłasza The Witcher: Monster Slayer — osadzoną w świecie Wiedźmina grę role-playing wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej. Tytuł wydany zostanie w modelu free-to-play na iOS oraz Androida.

Akcja The Witcher: Monster Slayer rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i — dzięki rzeczywistości rozszerzonej — stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Za grę odpowiedzialne jest studio Spokko.

Trzon rozgrywki w Monster Slayer stanowią eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami — zarówno tymi znanymi, jak również zupełnie nowymi. Do każdego polowania gracze będą musieli przygotować się warząc potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworząc petardy i przynęty na potwory, a także rozwijając umiejętności swojego wiedźmina. Pogoda oraz pora dnia, aktualizowane na bazie bieżącej lokalizacji, również odegrają ważną rolę podczas walki. Na graczy czekają również liczne, inspirowane grami o przygodach Geralta z Rivii zadania fabularne.

The Witcher: Monster Slayer ukaże się na iOS i Androida; dokładne daty premiery obu wersji zostaną podane jeszcze w tym roku. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie, a także Facebooku i Twitterze gry.

O Spokko:

Spokko to studio deweloperskie specjalizujące się w tworzeniu wysokiej jakości gier mobilnych. Od 2018 roku stanowi część Grupy Kapitałowej CD PROJEKT, zachowując przy tym niezależność i posiadając pełen dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego Grupy. Najnowszym projektem studia jest The Witcher: Monster Slayer — wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej mobilne RPG w świecie Wiedźmina.

O Grupie Kapitałowej CD PROJEKT:

CD PROJEKT S.A. prowadzi działalność w globalnej, dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Spółka stoi na czele Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Dwa podstawowe segmenty działalności Grupy Kapitałowej to CD PROJEKT RED i GOG.com. Produkcja gier wideo realizowana jest przez studio CD PROJEKT RED funkcjonujące w strukturach Grupy CD PROJEKT. Działalność ta polega na tworzeniu i wydawaniu gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Studio znane jest na całym świecie z serii gier Wiedźmin, flagowej marki studia oraz GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, który jest sieciową grą karcianą z wbudowanymi mikropłatnościami. Obecnie CD PROJEKT RED pracuje Cyberpunkiem 2077 - największą produkcją w historii studia.

Cyfrowa dystrybucja gier w skali globalnej realizowana jest w ramach serwisu GOG.com, Działalność ta polega na sprzedaży i dostarczaniu gier bezpośrednio na komputer gracza za pomocą własnej platformy GOG.com i aplikacji GOG Galaxy. Obecnie w katalogu GOG.com znajduje się 3400 starannie wyselekcjonowanych gier od ponad 600 dostawców z całego świata.

Źródło: Spółka, #CDR

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości