NEUCA w II kwartale osiąga najwyższe w historii działalności udziały w rynku hurtu aptecznego i zwiększa wyniki finansowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sie 2020, 13:23

NEUCA w II kwartale osiąga najwyższe w historii działalności udziały w rynku hurtu aptecznego i zwiększa wyniki finansowe

NEUCA w drugim kwartale 2020 r. nadal funkcjonowała w szczególnym, zdominowanym przez wpływ COVID-19, otoczeniu rynkowym. Działania Grupy nadal ukierunkowane są na zapewnienie ciągłości dostaw leków do aptek i szpitali, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa pracowników i klientów.

Działalność NEUCA, wspierająca sektor apteczny, w okresie pandemii przyczyniła się do dalszego wzrostu zaufania klientów. Grupa utrzymuje pozycje lidera w rankingu satysfakcji klienta we wszystkich badanych przez Monitor Apteczny kategoriach, powiększając przewagę nad dużymi i wygrywając jednocześnie z coraz większą liczbą średnich i małych hurtowni. NEUCA osiągnęła także rekordowy poziom NPS - Grupę poleca najwyższy w historii odsetek klientów. Potwierdza to wzrost zaufania, co skutkuje rosnącym zaangażowaniem i wzrostem liczby uczestników programów partnerskich. Na koniec czerwca 2020 r. w najbardziej zaawansowanych programach Partner+, Partner oraz IPRA uczestniczyło 2625 aptek, czyli o ponad 48% więcej niż przed rokiem.

Podstawowe wyniki finansowe NEUCA przedstawia poniższa tabela:

neuca wyniki finansowe

Podstawowe wyniki finansowe NEUCA (bez zdarzeń jednorazowych):

wyniki finansowe neuca

NEUCA w II kwartale uruchomiła specjalny program osłon antykryzysowych dla właścicieli aptek niezależnych. Jest on dostępny w kilku wersjach, dostosowanych do potrzeb i sytuacji danego klienta. Osłony obejmują wiele wzajemnie powiązanych działań takich jak dodatkowe odtowarowanie aptek, pomoc w pozyskaniu subwencji rządowych, szybkie i nisko oprocentowane pożyczki z wydłużonym terminem spłaty, wsparcie odsprzedaży, specjalną ofertę rabatową, doradztwo biznesowe aż po pomoc w renegocjacji wysokości czynszów najmu lokali aptecznych.

- Działalność operacyjna w obszarze biznesów pacjenckich ze względu na stan epidemiczny pozostaje utrudniona, jednak sprzedaż rok do roku miała dodatnią, ponad 7%, dynamikę. Konsekwentnie realizujemy strategię obszaru badań klinicznych uwzględniającą konsolidację rynku oraz rozwój kompetencji także poza granicami Polski. W II kwartale sfinalizowaliśmy przejęcie 40% udziałów w największej niemieckiej sieci ośrodków badań klinicznych – KFGN. Z kolei pod koniec lipca, Grupa NEUCA objęła 100% udziałów w hiszpańskiej spółce SMO/CRO Experior. Dzięki tej inwestycji, obszar badań klinicznych NEUCA, zyskuje dostęp do ponad 50 szpitali klinicznych w Hiszpanii, nowych rozwiązań technologicznych oraz rozwija kompetencje w dziedzinie biostatystyki – uzupełnia Piotr Sucharski.

Niemiecka spółka KFGN do tej pory przeprowadziła z sukcesem ponad 700 badań klinicznych. specjalizuje się w badaniach z zakresu bezsenności, wyrobów medycznych oraz całego spektrum badań specjalistycznych, w tym szczepień. Hiszpańska firma Experior to podmiot typu Clinical Research Organization (CRO), która od prawie 20 lat rozwija się na rynku hiszpańskim, obejmujac swymi działaniami operacyjnymi Hiszpanię, Włochy, Francję, UK oraz kraje Beneluxu. Kluczowymi obszarami terapeutycznymi dla Experior są: onkologia, neurologia, choroby zakaźne oraz autoimmunologiczne.

O NEUCA:

Grupa NEUCA od 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Kluczowymi partnerami dla Grupy NEUCA są niezależni aptekarze, których Grupa wspiera ich w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

Grupa NEUCA dba o zdrowie pacjentów rozwijając sieć przychodni lekarskich. Jest ekspertem w segmencie badań klinicznych, realizuje ambitne projekty telemedyczne, z powodzeniem działa w branży e-commerce. Jest również doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych.

Od 2004 roku NEUCA jest spółką publiczną, notowaną na GPW w Warszawie, regularnie poprawiającą wyniki finansowe.

Źródło: Spółka, #NEU

Zobacz także: Neuca SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości