Polyslash debiutuje na NewConnect i wkracza do uniwersum Drug Dealer | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sie 2020, 12:06

Polyslash debiutuje na NewConnect i wkracza do uniwersum Drug Dealer

Akcje spółki Polyslash, krakowskiego producenta i wydawcy gier oraz twórcy wyróżnionego Paszportem Polityki 2019 tytułu We. The Revolution zadebiutowały dzisiaj na rynku NewConnect. Do obrotu trafiło 2 306 000 akcji spółki co stanowi 100 procent kapitału zakładowego. Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów notowania akcji są równoważone. Aktualnie TKO (Teoretyczny Kurs Otwarcia) wynosi 25 zł za akcję, co oznaczałoby wzrost kursu o ponad 257 proc. względem kursu odniesienia. Ponadto spółka podpisała umowę z Movie Games na podstawie której będzie producentem oraz współwydawcą gry Drug Dealer Manager, a więc zupełnie nowego tytułu z uniwersum zapoczątkowanego przez świetnie przyjętego Drug Dealer Simulator.

- Debiut na NewConnect jest dla nas swego rodzaju ukoronowaniem ciężkiej pracy, którą wykonujemy od kilku lat. W 4 lata z kilkuosobowego teamu staliśmy się 20-osobowym zespołem profesjonalnych deweloperów dającym graczom wysokojakościowe gry skłaniające do refleksji. Sukces gry We. The Revolution pokazał, że obrana przez nas ścieżka słuszna i zamierzamy ją kontynuować. Nasza obecność na giełdzie z pewnością pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność Polyslash, dzięki czemu skuteczniej będziemy mogli szerzyć wartości reprezentowane przez naszych twórców – komentuje Dawid Ciślak, prezes Polyslash. - Nasz zespół lubi również nowe wyzwania zarówno produkcyjne jak i biznesowe. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Movie Games, dzięki której staliśmy się producentem kolejnej gry ze świetnie przyjętego uniwersum Drug Dealer. - dodaje.

W dniu debiutu Polyslash oraz notowany już na rynku NewConnect Movie Games podpisali umowę na stworzenie gry o roboczym tytule Drug Dealer Manager. Polyslash jako twórca i współwydawca odpowiedzialna będzie za stworzenie Gry na komputery PC, przy czym obie spółki planują wydanie gry również na inne platformy m.in. Nintendo Switch.

- Cieszymy się, że producentem oraz współwydawcą kolejnej gry z uniwersum Drug Dealera będzie Polyslash. Doceniamy dotychczasową działalność studia, bardzo wysoką jakość gier, co bardzo dobrze widać na przykładzie We. The Revolution oraz misję, którą się kierują. Jestem przekonany, że współpraca będzie przebiegać sprawnie, a pod koniec przyszłego roku na rynek trafi świetna gra. Gratuluję również debiutu na NewConnect – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Ponadto Deweloperzy Polyslash pracują obecnie nad grami „Mech Mechanic Simulator”, „Tribe: Primitve Builder” oraz trzema nie ogłoszonymi dotąd produkcjami. Pierwszy tytuł pozwoli graczom wcielić się w mechanika mechów, ogromnych maszyn wykorzystywanych przez chciwe korporacje walczące między sobą o poszerzenie wpływów. Premiera gry jest zaplanowana na październik tego roku. Drugi tytuł umożliwi graczom wcielić się w rolę prehistorycznego budowniczego, którego zadaniem będzie tworzenie i rozwój własnej wioski. Cel to zapewnienie bezpieczeństwa tworzącego się plemienia. A wszystko w oparciu o ówczesną, prymitywną technologię konstruowania narzędzi i budynków. Premiera gry jest zaplanowana na 2021 rok. Zespół pracuje również nad trzema grami w pre-produkcji.

O Polyslash:

Polyslash to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.

Największą produkcją studia jest gra „We. The Revolution” w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Jego zadaniem jest sądzenie oskarżonych – rewolucjonistów oraz ich przeciwników, zbrodniarzy i zwykłych obywateli. Gra wystartowała 21 marca na Steam oraz GOG. W tym momencie ocena graczy oscyluje wokół 80% pozytywnych komentarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na niewielki zespół, który ją tworzył.

Spółka w I połowie 2019 roku przeprowadziła kampanię crowdfundingową, w ramach której pozyskała ponad 2 mln zł na realizację kolejnych projektów.

Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay.

Źródło: Spółka, #PSH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości