Grodno zrealizowało największą w swojej historii farmę fotowoltaiczną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 wrz 2020, 11:24

Grodno zrealizowało największą w swojej historii farmę fotowoltaiczną

Farma fotowoltaiczna o łącznej mocy 2MWp została zrealizowana na terenie firmy Malow w Suwałkach.

Instalacja zakładała posadowienie 6 tys. sztuk modułów fotowoltaicznych na gruncie oraz dachach suwalskiej firmy, jednego z największych producentów mebli metalowych w Europie. Grodno, pełniąc rolę generalnego wykonawcy, odpowiadało za kompleksową obsługę projektu – włącznie z pomocą w pozyskaniu dofinansowania, dostawą komponentów, montażem oraz uruchomieniem. Łączna moc instalacji to 2MWp.

- Projekt zrealizowany dla firmy Malow to największa do tej pory instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez Grodno, a także jedna z największych wykonanych w tej koncepcji w Polsce. Dziś jest naszą wizytówką i otwiera drzwi do realizacji jeszcze większych instalacji. Grodno to jeden kluczowych uczestników rynku fotowoltaicznego w Polsce w zakresie małych i średnich projektów PV. Dostrzegamy jednak olbrzymi potencjał i możliwości rozwoju w obszarze dużych inwestycji, a projekt zrealizowany w Suwałkach doskonale to potwierdza – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

Grupa Grodno oferująca rozwiązania fotowoltaiczne od 2011 r. jest jednym z najbardziej doświadczonych i najszybciej rosnących podmiotów w branży. W ubiegłym roku zrealizowała najwięcej instalacji PV w historii swojej działalności, co przełożyło się na ponad trzykrotny wzrost sprzedaży Grupy w tym obszarze. W roku obrotowym zakończonym 31 marca br. fotowoltaika odpowiadała za ponad 17% skonsolidowanych przychodów Grupy, co jest udziałem ponad dwukrotnie wyższym wobec celu 7,5% przewidzianego w strategii na lata 2017-2020.

- Fotowoltaika jest i pozostanie jednym z kluczowych elementów naszego rozwoju. Planujemy też dynamiczny rozwój w innych obszarach związanych z energooszczędnością, takich jak pompy ciepła, automatyka budynkowa, klimatyzacja i wentylacja, czy oświetlenie LED, tak aby klient otrzymywał od nas pełny asortyment i obsługę w zakresie realizacji nowoczesnych, energooszczędnych inwestycji budynkowych. Tego rodzaju kompleksowość, w warunkach coraz większej roli zielonej energii, będzie nadawała ton rozwojowi Grupy w najbliższych latach – podsumował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

O Grodno: 

Grupa GRODNO jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości