Akcje Skinwallet zadebiutowały na rynku NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 wrz 2020, 12:10

Akcje Skinwallet zadebiutowały na rynku NewConnect

Akcje spółki Skinwallet, właściciela platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, zadebiutowały dziś na parkiecie NewConnect. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 70 proc. do 74,99 zł. Obecny kurs wynosi 88 zł, co oznacza wzrost o ponad 99 proc. Ponadto Skinwallet zanotował w II kwartale br. rekordowy poziom przychodów, które wyniosły w tym okresie ponad 4 mln zł.

- Debiut Skinwallet na NewConnect to efekt kilku lat naszej pracy. Przez ten czas z sukcesem zrealizowaliśmy wiele ze stawianych przed sobą celów: wychodząc naprzeciw potrzebom naszych użytkowników rozwijaliśmy platformę oraz wchodziliśmy na kolejne rynki zagraniczne. W efekcie ufa nam coraz więcej graczy, co bezpośrednio przekłada się na dynamiczny wzrost liczby aktywnych użytkowników i coraz lepsze wyniki finansowe. To wszystko nie byłoby możliwe bez naszego zespołu, któremu chcemy dziś serdecznie podziękować za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w rozwój spółki. Dziękujemy też inwestorom za zaufanie okazane na etapie emisji oraz Tar Heel Capital Pathfinder, w którego strukturach venture buildingowych powstaliśmy i dojrzeliśmy do debiutu. Wejście na NewConnect to dla nas nie tylko ważny krok, ale także potwierdzenie tego, że inwestorzy wierzą w naszą wizję – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Spółka odnotowała w II kwartale br. rekordowy poziom przychodów. Wyniosły one ponad 4 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 50 procent w porównaniu z I kwartałem tego roku oraz o prawie 275 procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku. Był to również pierwszy kwartał w historii spółki zakończony dodatnią rentownością. Łączna wartość przychodów odnotowana w I półroczu tego roku wyniosła natomiast ponad 6,7 mln zł i jest wyższa niż poziom przychodów odnotowanych w całym ubiegłym roku. Dynamiczny wzrost wyników w tym okresie jest efektem konsekwentnej realizacji planów rozwoju Skinwallet.

- Poziom przychodów odnotowany w ubiegłym kwartale pokazuje, że model biznesowy Skinwallet jest bardzo efektywny, skalowalny, a także rentowny. Ubiegły kwartał zakończyliśmy bowiem z zyskiem na poziomie EBITDA oraz zyskiem netto. Naszym celem jest podtrzymanie kwartalnej dynamiki wzrostu oraz dalsze zwiększanie rentowności – komentuje Kornel Szwaja.

Skinwallet aktywnie prowadzi prace nad kolejnymi funkcjonalnościami platformy, zmierzając do wzmocnienia pozycji spółki na arenie międzynarodowej. Już na ten moment Skinwallet jest jednym z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe w grach metodą tzw. mass-deposit (tj. w sposób pozwalający na sprzedaż wielu przedmiotów równocześnie) na rynku oraz największą polską stroną zajmującą się handlem wirtualnymi dobrami.

O Skinwallet:

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, mająca swój debiut na rynku NewConnect w sierpniu 2020 r. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2 oraz Team Fortress 2, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za pieniądze. Jeszcze w tym roku spółka planuje wdrożyć funkcjonalności umożliwiające graczom dokonywanie bezpośrednich transakcji pomiędzy sobą oraz wprowadzić do oferty możliwość świadczenia przez graczy usług wspomagających innych graczy.

Źródło: Spółka, #SWT

Ostatnie wiadomości