ECC Games chce pozyskać środki na rozwój gier mobilnych z emisji akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 wrz 2020, 08:58

ECC Games chce pozyskać środki na rozwój gier mobilnych z emisji akcji

1 października Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ECC Games, notowanego na NewConnect, producenta gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, zadecyduje o przeprowadzeniu emisji akcji. W jej ramach Spółka planuje pozyskać środki na produkcję i reklamę gier mobilnych, w tym Car Mechanic Simulator Racing. Idea nowego projektu, w którym będzie dostępny tryb multiplayer, ma wprowadzić m.in. nieobecny w poprzednich wersjach element rywalizacji. Gracz będzie miał możliwość tuningowania swojego samochodu, a następnie udział w wyścigach z nagrodami. Wydawcą bestsellerowej serii wirtualnych warsztatów samochodów jest Grupa PlayWay.

- Seria Car Mechanic Simulator zyskała dużą popularność wśród graczy. Jej ostatnia mobilna część, za której powstanie odpowiadaliśmy, została pobrana prawie 24 mln razy. Doskonały odbiór tytułu oraz dobra współpraca z PlayWay-em, który jest jego wydawcą, sprawiła, że podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu pracy nad jego nową odsłoną – informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games – Chcemy, aby Car Mechanic Simulator Racing trafił do sprzedaży jeszcze w tym roku, dlatego zamierzamy przeprowadzić emisję akcji. Środki z emisji przeznaczymy na rozwój działu mobilnego. Decyzję o możliwości przeprowadzenia emisji podejmą nasi akcjonariusze – dodaje Piotr Wątrucki.

ECC Games na podstawie analiz zachowań graczy stworzyło koncepcję nowej wersji Car Mechanic Simulator i zdecydowało o wprowadzeniu do CMSR wielu nowości. Jedną z nich będzie tryb multiplayer, który wprowadzi do rozgrywki element rywalizacji. W ocenie Spółki przełoży się to na zwiększenie możliwości monetyzacji gry oraz czasu zaangażowania graczy.

– Car Mechanic Simulator Racing jest przez nas dobrze przemyślany i odpowiada na potrzeby graczy. Znajdą się w nim elementy RPG oraz wyścigów online. Gracz będzie naprawiał samochody w warsztacie aby zarobić, a zebrane w ten sposób środki przeznacz na zakup oraz tuning własnego auta, którym wystartuje w wyścigach na ćwierć mili z innymi graczami – dodaje Piotr Wątrucki.

Kolejną nowością przy tworzeniu CMRS jest wykorzystanie możliwości jakie daje pozyskiwanie graczy. W tym celu ECC Games, wspólnie z Play Way-em przeprowadzi kampanię User Acquisition. W lipcu br. firmy zawarły aneks, który reguluje tę kwestię. ECC Games wynegocjowało wówczas znacząco lepsze niż dotychczas warunki finansowe w zakresie rozwijania i rozliczeń gry – Liczymy, że poprzez podjęcie działań zmierzających do pozyskiwania graczy, uda nam się zdecydowanie zwiększyć uwagę nowych odbiorców i zainteresować ich serią CMS. Nowa część będzie zdecydowanie bardziej rozbudowana od poprzednich oraz zostanie wzbogacona o dodatkowe elementy. Car Mechanic Simulator Racing jest obecnie najważniejszym tytułem w portfolio naszej spółki – informuje Piotr Wątrucki.

NWZA spółki zostało wyznaczone na 1 października. ECC Games chce rozpocząć soft launch gry jeszcze w tym roku.

O ECC GAMES:

ECC GAMES S.A. to polskie studio deweloperskie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które tworzy gry od 2010 roku. Studio skupia entuzjastów motoryzacji, którzy realizują swoją pasję do samochodów i sportów motorowych, tworząc gry o samochodach. Firma wyprodukowała m.in. Car Mechanic Simulator 18 na iOS i Androida. Rozwój DRIFT21 aktywnie wspierają zawodowi kierowcy, mechanicy i sędziowie driftu. Aby zagwarantować najwyższy możliwy poziom realizmu w DRIFT21, ECC Games S.A. ściśle współpracuje z Pawłem Groszem z teamu Drift Patriot, wicemistrzem serii Drift Open 2017.

Źródło: Spółka, #ECC

Ostatnie wiadomości