Movie Games: True Games zapowiada Gangster Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 wrz 2020, 13:10

Movie Games: True Games zapowiada Gangster Simulator

True Games, producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, wchodzący w skład Grupy Movie Games, zapowiada Gangster Simulator. Gracz wcieli się w drobnego ulicznego przestępcę stawiającego pierwsze kroki w kryminalnym półświatku. Celem rozgrywki jest wejście na sam szczyt gangsterskiej hierarchii i zostanie szefem swojej własnej grupy przestępczej. Będzie to pierwsza gra spod szyldu True Games, nowej spółki deweloperskiej Movie Games, która na bazie sukcesu Drug Dealer Simulatora będzie tworzyć gry o tematyce ulicznej.

- Gangster Simulator to gra, która pozwoli graczom w zupełnie legalny i bezpieczny sposób przekonać się, jak od środka wygląda przestępczy półświatek. W naszej grze będziemy mogli uczestniczyć nie tylko w handlu narkotykami, ale także w kradzieżach, rozbojach, napadach i zabójstwach. Na graczy czeka również udział w wojnach gangów oraz wewnętrznych intrygach. Wszystko po to, aby stać się prawdziwym królem ulicy oraz szefem dużej organizacji przestępczej – komentuje Michał „Małolat” Kapliński, prezes True Games.

Gra pozwoli na poruszanie się po bardzo rozległej dzielnicy na przedmieściach dużego miasta. Celem gracza będzie przejęcie kontroli nad jej ulicami oraz panującym na nich przestępczym półświatkiem. Produkcja pozwoli m.in. na czerpanie zysków z sutenerstwa, handlu narkotykami i bronią, haraczy, a także z hazardu, zakładów bukmacherskich, czy wyścigów ulicznych. Zapowiedź gry właśnie pojawiła się na platformie Steam, a jej premiera planowana jest na 2021 r.

- Gangster Simulator będzie bardzo ciekawym i wyróżniającym się tytułem. Wyjątkowy pomysł na rozgrywkę i fabułę oraz wsparcie Movie Games, które posiada doświadczenie w skutecznej komercjalizacji swojego portfolio, sprawiają, że wierzę w powtórzenie sukcesu Drug Dealer Simulatora – dodaje Michał „Małolat” Kapliński.

True Games zostało założone w maju br. przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, często nielegalne. Uniwersum zostało zapoczątkowane przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Simulatora. Zyski ze sprzedaży pozwoliły pokryć koszty produkcji w niespełna godzinę od udostępnienia gry na platformie Steam, a po 20 dniach osiągnęły wartość ponad 1 mln USD. Gra w dniu premiery znajdowała się również na pierwszym miejscu światowej listy bestsellerów platformy Valve.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości