Pyramid Games zaprezentuje e-sportową wersję gry Rover Mechanic Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2020, 09:02

Pyramid Games zaprezentuje e-sportową wersję gry Rover Mechanic Simulator

Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, stworzył e-sportową wersję gry Rover Mechanic Simulator. Tytuł w nowej odsłonie po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na rozpoczynającym się dziś e-turnieju ERC Rover Mechanic Challenge, opartym na jedynym na świecie symulatorze naprawy łazików marsjańskich. Po zakończeniu zawodów, których współorganizatorem jest Pyramid Games, gra będzie dostępna dla wszystkich. Studio jednocześnie pracuje nad kilkoma grami na zlecenie, a także autorskimi tytułami, z których największą uwagę przyciąga Occupy Mars: The Game.

- Dziś po raz pierwszy prezentujemy specjalną e-sportową wersję symulatora naprawy łazików marsjańskich – Rover Mechanic Simulator. Tytuł w nowej odsłonie powstał z okazji współorganizowanego przez nas e-turnieju ERC Rover Mechanic Challenge, który od dziś, aż do niedzieli będzie rozgrywany za pośrednictwem platformy Steam oraz aplikacji Discord. Następnie tytuł zostanie udostępniony wszystkim graczom na Steam – informuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games S.A.

Uczestnicy wcielą się w rolę mechaników w jednej z pierwszych kolonii na Marsie. Do ich zdań będzie należała konserwacja i naprawa uszkodzonych robotów marsjańskich, by jak najdłużej służyły astronautom prowadzącym badania na powierzchni Planety. – Przygotowaliśmy dla graczy cztery rundy, których przebieg będzie można śledzić online. Na ich wykonanie gracz będzie miał tylko 60 minut. Każda runda wymaga naprawienia losowej usterki w jednym z łazików: Sojurner, Spirit, Opportunity, a także najnowszego łazika Curiosity, który nie był dotychczas dostępny w pełnej wersji gry. O tym kto zostanie zwycięzcą zdecyduje sprawność i szybkość wykonania poszczególnych konkurencji oraz jak najmniejszy stopień zużycia zasobów, pomocna będzie również wiedza o budowie łazików marsjańskich – dodaje prezes Pyramid Games.

Nagrodą w turnieju będzie możliwość zdalnego przejazdu robotem mobilnym po MarsYardzie – sztucznym torze marsjańskim zlokalizowanym na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają dostęp do pełnych wersji wybranych gier w sklepie Steam, których wydawcą jest PlayWay.

Od lutego Rover Mechanic Simulator jest dostępny w trybie wczesnego dostępu. W tym czasie gra sprzedała się w nakładzie 12 tys. kopii. – Udostępnienie RMS w trybie Early Access na platformie Steam było dobrą decyzją. Gracze mogą przetestować zaproponowane przez nas mechaniki oraz zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia na temat sposobu ich działania i ewentualnych zmian, które chcieliby zobaczyć w finalnym produkcie. Zebrany feedback pozwala nam na dopracowanie pełnej wersji tytułu, zgodnie z kierunkiem który interesuje jego odbiorców – mówi Jacek Wyszyński. – Warto wspomnieć, że symulator łazików marsjańskich zebrał doskonałe opinie od graczy. Wczesna wersja uzyskała ponad 90 proc. pozytywnych recenzji. Cieszymy się, że w interesujący dla graczy sposób połączyliśmy rozrywkę z edukacją – dodaje.

Wishlista pełnej wersji Rover Mechanic Simulator, której wydawcą jest PlayWay, wynosi obecnie ponad 26 tys. zapisów. Premiera pełnej wersji projektu zaplanowana jest jeszcze w 2020 roku.

Obecnie Pyramid Games pracuje nad kilkoma autorskimi tytułami, z czego największą uwagę przyciąga Occupy Mars: The Game. Od 20 sierpnia na platformie Steam dostępny jest prolog gry, który otrzymał prawie 80 proc. pozytywnych ocen od graczy. Gra znajduje się także na liście najbardziej wyczekiwanych premier. – Occupy Mars to gra survivalowa, w której zadaniem gracza jest przetrwać w trudnym środowisku Czerwonej Planety i umożliwić kolonizację. W tym celu gracz będzie musiał zbudować funkcjonalną bazę oraz odkrywać nowe technologie, które pozwolą mu zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe oraz przetrwać w surowym i nieznanym mu klimacie – mówi Jacek Wyszyński.

Spółka przygotowuje się również do premiery Dinosaur Fossil Hunter, której wydanie w trybie Early Access planuje jeszcze w tym roku. Gra również znajduje się na globalnej topliście najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam. Na realizację projektu Spółka pozyskała w ramach kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze ponad 36 tys. CAD, a więc 360 proc. zakładanej pierwotnie sumy zbiórki.

Jednym z filarów działalności Pyramid Games jest produkcja gier na zlecenie. Aktualnie zespół tworzy m.in. gry Castle Flipper, Farming Life oraz ZooKeeper, których współwydawcami są Gaming Factory i Ultimate Games. Pracuje również nad Car Mechanic Simulator 2021 Auctions Mobile, którego wydawcą jest PlayWay, a także nad innymi grami.

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, które zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy. Nadchodzące gry studia koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem tworzony przez Pyramid Games jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na NewConnect.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości