BM mBanku podwyższyło rekomendację dla Boryszewa do "równoważ" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 wrz 2020, 16:57

BM mBanku podwyższyło rekomendację dla Boryszewa do "równoważ"

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 9 września podwyższyli rekomendację dla Boryszewa do "równoważ" z "niedoważaj".

Raport sporządzono przy kursie 3,39 zł. We wtorek o godz. 16.40 akcje spółki kosztowały 3,36 zł.

"23 września oczekiwana jest ostateczna decyzja Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Huty Aluminium Konin przez Gränges. Naszym zdaniem pozytywna decyzja nadzoru zwiększy szansę na przejęcie aktywów i oddłużenie Grupy Boryszew do około 2,4xEBITDA’21 (5,1x na koniec 2020 roku). Do zakończenia transakcji Gränges będzie musiał potwierdzić finansowanie bankowe na 2,3 mld SEK oraz przeprowadzić emisję akcji na 2 mld SEK. Tym niemniej po sprzedaży udziałów w HAK, Boryszew będzie mógł spłacić część swoich zobowiązań i zmniejszyć zadłużenie netto w relacji do EBITDA poniżej poziomów określonych w umowach bankowych" - napisano.

Według analityków, przy założeniu odbicia wyników w segmencie automotive, Boryszew po sprzedaży HAK będzie notowany na wskaźnikach 32x P/E’21 i 6,7 EV/EBITDA’21. Pozostałe w Grupie biznesy (automotive, chemia i część metali jak Hutmen, Dziedzice, czy Baterpol) będą jeszcze bardziej wrażliwe na wahania koniunktury. Możliwe również, że Boryszew zmuszony będzie do zamknięcia niektórych lokalizacji w ramach części plastikowych dla motoryzacji.

Autorem rekomendacji jest Jakub Szkopek. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 9 września, o godzinie 08.40.

W załączniku zamieszczamy pierwszą stronę raportu oraz wymagane zastrzeżenia prawne.

(PAP Biznes), #BRS

epo/ asa/

Zobacz także: Boryszew SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości