ECHO Investment: WING został uznany za najlepszego dewelopera na Węgrzech | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 wrz 2020, 15:40

ECHO Investment: WING został uznany za najlepszego dewelopera na Węgrzech

WING został uznany za najlepszego dewelopera na Węgrzech w kategorii „mixed-sector” w prestiżowym rankingu Euromoney Real Estate Survey. WING ugruntował wiodącą pozycję na Węgrzech, dostarczając łącznie ponad 1 milion mkw. wysokiej jakości powierzchni klientom ze wszystkich segmentów rynku nieruchomości. WING jest na dobrej drodze do wybudowania 300 000 mkw. nowej powierzchni na Węgrzech i pomyślnie rozwija działalność w Europie Środkowo-Wschodniej, nabywając większościowy pakiet udziałów w Echo Investment.

WING został wybrany na najlepszego dewelopera na Węgrzech w kategorii „mixed-sector” w uznaniu za wyjątkowe rozwiązania dla sektora biurowego, handlowego, przemysłowego, hotelowego i mieszkaniowego. Ranking Euromoney Real Estate Survey co roku wyróżnia najlepszych dostawców projektów i usług związanych z nieruchomościami według doradców ds. nieruchomości, deweloperów, menedżerów inwestycji, klientów korporacyjnych i banków na całym świecie.

W ciągu ostatnich 20 lat WING zrealizował jedne z największych projektów nieruchomościowych na Węgrzech we wszystkich segmentach rynku, w tym biurowce będące siedzibą czołowych międzynarodowych najemców, takich jak Telekom, Ericsson, Allianz, E.ON, Siemens, Accor, GE Oil and Gas, Philip Morris i wielu innych branżowych liderów.

- Wyróżnienie odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych budynków i najwyższą jakość. Będziemy nadal koncentrować się na przekraczaniu oczekiwań naszych klientów dotyczących nieruchomości. Rozwijamy się nie tylko na Węgrzech, rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii WING przejmując Echo Investment, które odgrywa strategiczną rolę w naszym portfolio i otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju w Polsce i na szczeblu regionalnym. - powiedział Noah Steinberg, prezes WING.

WING rozwija skrzydła w Europie Środkowo-Wschodniej

WING posiada pakiet większościowy (66%) największego dewelopera w Polsce - Echo Investment, który jest jedynym deweloperem w kraju z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Echo Investment jest notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od blisko 25 lat. Spółka zrealizowała 180 projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 1,9 mln mkw., a obecnie ma 90 projektów w budowie i przygotowaniu.

Echo Investment szczególnie koncentruje się na realizacji wielofunkcyjnych projektów „destination”, takich jak flagowe Browary Warszawskie w Warszawie czy Łódzka Fuzja, łącząca historyczne budynki pofabryczne z nowymi funkcjami. Projekty „destination” są doskonale zaprojektowane, aby łączyć życie, pracę i rozrywkę pod jednym dachem, tym samym zapewniając wygodę i elastyczność.

Posiadane grunty i zabezpieczone działki pozwalają Echo Investment na dalszą budowę ponad 1 mln mkw. projektów w różnych sektorach nieruchomości.

Echo Investment jest jednym z 10 największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Jako wiodący gracz na rynku biurowym buduje obecnie 140 000 mkw. powierzchni biurowej w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu dla takich najemców jak Fujitsu, Grupa Żywiec z Grupy Heineken, Honeywell, Capgemini, Deloitte, Havas Media i wielu innych. W sektorze handlowym głównym osiągnięciem Echo Investment jest otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce w warszawskiej Galerii Młociny. Oprócz realizacji projektów biurowych, spółka umacnia swoją pozycję na rynku biur elastycznych we współpracy z CitySpace. Echo Investment posiada również 30% udziałów w Resi4Rent, największej prywatnej instytucjonalnej platformie mieszkań na wynajem w Polsce, która ma już 1 200 lokali w eksploatacji i docelowo będzie oferować 10 000 mieszkań do 2025 r.

Duży wolumen nowej powierzchni na Węgrzech.

WING jest najbardziej aktywny na rynku węgierskim, gdzie buduje ponad 300 000 mkw. nowej powierzchni, której część trafi na rynek do końca 2021 r. Jedną z najważniejszych inwestycji nieruchomościowych realizowanych przez WING jest nowy flagowy projekt budynku biurowego - Liberty Office Building. Zlokalizowany w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Budapesztu, Liberty Office Building o powierzchni 40 000 mkw. zaoferuje najwyższej jakości przestrzeń biurową, która spełni obecne i przyszłe potrzeby najemców. W sektorze biurowym WING buduje również nową siedzibę Evosoft-Siemens w Budapeszcie o powierzchni 20 000 mkw. Jednocześnie WING oddaje do użytku swój nowy projekt mieszkaniowy Kassák Residence w pobliżu Váci Road w Budapeszcie i rozwija kolejne trzy projekty mieszkaniowe. Ponadto pod koniec 2020 r. oddany do użytku zostanie Hotel B&B, również wybudowany przez WING.

Źródło: Spółka, #ECH

Zobacz także: Echo Investment SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości