PZU liczy, że III i IV kw. będą sprzedażowo lepsze niż II kw. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 wrz 2020, 14:40

PZU liczy, że III i IV kw. będą sprzedażowo lepsze niż II kw.

PZU liczy, że w III i IV kwartale 2020 roku składka przypisana brutto będzie wyższa niż w II kwartale, kiedy wyniosła 5,6 mld zł - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik na czacie organizowanym przez SII.

"Proszę pamiętać, że na niższą składką brutto w II kwartale dość mocno wpłynęły umowy dłuższe niż 12 miesięcy, które będziemy odnawiać w IV kwartale 2020 roku. Poza tym ograniczenia gospodarcze (tzw. lockdown) zostały uchylone, więc oczekujemy, że sprzedażowo ten kwartał oraz IV kwartał będą wyższe niż II kwartał" - powiedział Kulik.

Składka przypisana brutto grupy w drugim kwartale 2020 roku spadła do 5,6 mld zł z 5,9 mld zł rok wcześniej.

Podał, że liczy, iż PZU powróci do realizowania swojej polityki dywidendowej.

"Jestem głęboko przekonany, że sytuacja z jaką mierzyliśmy się jest sytuacją przejściową, po której powinien nastąpić powrót do normalności tzn. realizowania naszych planów i założeń dywidendowych. Jesteśmy spółką dywidendową i ostatnie wydarzenia nie wpłyną na naszą politykę w tym zakresie" - powiedział Kulik.

Poinformował, że PZU nie rozważa przeprowadzenia skupu akcji.

"Jesteśmy przekonani, że o atrakcyjności inwestycji w PZU powinna świadczyć kondycja biznesowa i wysokie stopy zwrotu (stanowiące bardzo atrakcyjną propozycję na coraz trudniejszym rynku bardzo niskich stóp) raczej niż skup akcji. Ten rok jest oczywiście szczególny, ale z punktu widzenia technicznego i fundamentalnego PZU pokazało jak bardzo jego model biznesowy pozostaje odporny na przejściowe zawirowania" - powiedział Kulik.

Kulik podtrzymał, że w nowej strategii, która zostanie przedstawiona w IV kwartale 2020 roku i będzie miała najprawdopodobniej horyzont trzech kolejnych lat, czyli 2021-2023, PZU przedstawi swoje plany dotyczące posiadanych aktywów bankowych.

(...) trzeba będzie się zastanowić jak i w jaki sposób możemy w dalszym ciągu realizować nasze założenia dotyczące udziału tego segmentu w wyniku skonsolidowanym, o czym poinformujemy przy okazji nowej strategii" - powiedział Kulik.

(PAP Biznes), #PZU

seb/ ana/

Zobacz także: Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości