Tower Investments aktualizuje strategię i rozszerza działalność | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 wrz 2020, 13:11

Tower Investments aktualizuje strategię i rozszerza działalność

Tower Investments, warszawska spółka notowana na GPW od 2017 roku, opublikowała aktualizację strategii na lata 2017-2022. Poza kontynuacją podstawowej działalności związanej z szeroko rozumianymi projektami developerskimi, Tower Investments rozszerza działalność o produkcję spożywczą i delikatesy internetowe.

Od 2017 roku grupa Tower Investments zakontraktowała ponad 40 projektów deweloperskich. Do końca 2022 roku planuje co najmniej kolejnych 30 projektów obejmujących markety spożywcze, obiekty usługowe, parki handlowe i projekty mieszkaniowe.

– Nadal będziemy skupiać się na naszej podstawowej działalności, ale zmiany rynkowe i pandemia COVID 19 sprawiły, że zdecydowaliśmy o jej rozszerzeniu pozostając jednak w obrębie szeroko rozumianego rynku spożywczego. Chcemy przez to zdywersyfikować źródła przychodów tak by nasz biznes był bardziej bezpieczny. Po blisko rocznych badaniach możliwości, zidentyfikowaliśmy dwa nowe obszary, w których możemy budować kompetencje. Jest to produkcja wyrobów cukierniczych wspierana bliską współpracą z braćmi Gessler oraz dostawa wysokiej jakości produktów spożywczych poprzez delikatesy internetowe Deli2.pl – zapowiada Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

Pomysł z produkcją słodyczy związany jest z przejęciem w 2019 roku zakładu produkcyjnego w okolicach Torunia. – Doświadczenia zespołu w branży spożywczej, analiza rynku pakowanych wyrobów cukierniczych oraz przejęcia zakładu produkcyjnego sprawiły, że podjęliśmy decyzję o stworzeniu nowej marki wspólnie z braćmi Gessler- tłumaczy Bartosz Kazimierczuk. Projekt zakłada koncentrację na pakowanych wyrobach cukierniczych przeznaczonych do handlu detalicznego oraz mieszankach spożywczych. Zdolności produkcyjne zakładu wynoszą obecnie ponad 1000 ton ciast pakowanych oraz 2000 ton mieszanek spożywczych rocznie.

- 33 lata temu, z moim bratem, Piotrem Gesslerem, otworzyliśmy kawiarnię w Pałacu Błękitnym – „Gessler i Synowie”. Mentorem był nam Tata, Zbigniew Gessler, wybitny Cukiernik, Przewodniczący Związku Cukierników Polskich, Starszy Cechu, z ramienia Rzemiosła, Poseł na Sejm. Przez wszystkie te lata, obaj robiliśmy ciasta, przyjmowaliśmy gości w naszych cukierniach i restauracjach, zawsze kierując się zasadą, którą przekazał nam Ojciec – ‘Gość jest Święty!’. Każde ugotowane danie i każde upieczone ciasto ma być zrobione najlepiej jak potrafimy. Takie też zasady przekazujemy Manufakturze Gessler, która to według naszych (i naszego Taty) receptur rozpoczyna produkcję Ciast Regionalnych – podkreśla Adam Gessler.

Delikatesy internetowe, które jeszcze w tym roku wystartują w Warszawie pod adresem Deli2.pl, będą rozwijane w największych polskich aglomeracjach i zaoferują najwyższej jakości produkty spożywcze. Po upadku takich sieci stacjonarnych jak Bomi czy Alma, a także w następstwie epidemii COVID-19, na rynku pojawiło się miejsce dla tego typu projektu. – Rosnące znaczenie e-commerce i e-grocery, doświadczenia z ostatnich miesięcy pandemii, zainspirowały nas do stworzenia nowatorskiego serwisu zakupowego dla wymagających klientów w największych aglomeracjach. Istniejące serwisy delivery oferują podstawowe produkty spożywcze. Brak jest oferty delikatesowej - podkreśla prezes Tower Investments.

W celu realizacji projektów zostały powołane dwie spółki w których Tower Investments objął większościowe udziały: Deli 2 S.A. oraz Manufaktura Gessler S.A.

O Tower Investments:

Tower Investments SA działa od 2005 roku. Jest to warszawska grupa kapitałowa notowana na GPW. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Jest właścicielem marki SH

Źródło: Spółka, #TOW

Zobacz także: Tower Investments SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości