DZIEŃ NA RYNKACH: Wall Street w górę, S&P 500 przerwał serię czterech spadkowych dni z rzędu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 wrz 2020, 22:12

DZIEŃ NA RYNKACH: Wall Street w górę, S&P 500 przerwał serię czterech spadkowych dni z rzędu

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami, a indeks S&P 500 przerwał serię czterech spadkowych dni z rzędu. Wciąż jednak silne są obawy o dalsze restrykcje gospodarcze po zaostrzeniu obostrzeń w Wielkiej Brytanii.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,52 proc. i wyniósł 27.288,18 pkt.

S&P 500 zwyżkował 1,05 proc. i wyniósł 3.315,57 pkt. Tym samym indeks przerwał serię czterech spadkowych dni z rzędu, co było najdłuższą taką od lutego 2020 roku.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 1,71 proc., do 10.963,64 pkt.

„Wyceny na giełdach stają się coraz bardziej napięte, a inwestorzy liczą na kontynuację wsparcia ze strony Fedu i rządu USA w związku z utratą dochodów podczas pandemii. Istnieje też obawa, że niepewność wokół wyborów w USA pozostanie z nami również jeszcze przez jakiś czas po wyborach” - powiedział założyciel i dyrektor generalny Macro Risk Advisors, Dean Curnutt.

Tesla spadała prawie 6 proc. CEO Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że nowy typ baterii nie wejdzie do masowej produkcji przed 2022 r. Analitycy i inwestorzy liczą, że pozwoli ona utrzymać przewagę technologiczną Tesli na konkurencyjnymi producentami samochodów elektrycznych.

Akcje Amazona rosły 5 proc. po tym, jak Bernstein podniósł rekomendację dla akcji spółki do "przeważaj" z "neutralnie".

Notowania AutoZone rosły o 3,5 proc. Spółka podała w raporcie kwartalnym, że zysk na akcje wyniósł 30,93 USD wobec oczekiwanych 25,01 USD.

Nikola szła w dół o 1 proc., po mocnej przecenie dzień wcześnie, gdy prezes i założyciel Trevor Martin ogłosił, że odchodzi ze spółki w związku z oskarżeniami o oszustwa wysuwanymi przez inwestora Hindenburg Research.

Vroom i Carvana rosły o odpowiednio: 10 proc. i 20 proc. po tym, jak Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji spółek sprzedających samochody w internecie do "kupuj" z "neutralnie".

Prezydent Donald Trump powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla Fox News, że nie zatwierdzi umowy, w której chińska firma ByeDance zachowa kontrolę nad nowym podmiotem, TikTok Global.

Agencja Bloomberga podała we wtorek, powołując się na źródła, że urzędnicy w Waszyngtonie nadal są zaniepokojeni, iż nawet po podpisaniu umowy przejęcia TikToka przez Oracle i Walmart, dane Amerykanów mogą „pozostać w rękach Chińczyków”.

Według doniesień Bloomberga w Białym Domu trwają przygotowania na możliwość odrzucenia przez prezydenta USA umowy przejęcia TikToka w USA przez Oracle i Walmart, z względu na niespełnienie kryteriów wyszczególnionych wcześniej przez Trumpa.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell napisał w przemówieniu, które zostanie wygłoszone przed Komisją Usług Finansowych Izby reprezentantów USA, że stan gospodarki USA poprawia się, ale ma ona jeszcze długą drogę do całkowitego odrodzenia po pandemii.

Prezes Fedu powtórzył, że zarówno polityka fiskalna, jak i pieniężna wymagają dalszej stymulacji, aby kryzys zdrowotny nie spowodował długotrwałych szkód w gospodarce.

„Zarówno zatrudnienie, jak i ogólna aktywność gospodarcza pozostają znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii, a dalsza ścieżka rozwoju gospodarczego jest nadal wysoce niepewna" - wynika z przemówienia Powella.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła w ciągu ostatnich 24 godzin 31 mln - wynika z bilansu agencji Bloomberga. W ciągu siedmiu miesięcy pandemii zmarło na Covid-19 ponad 964 tys. osób.

O 344 wzrósł w poniedziałek bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych - wynika ze statystyk Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Dobowy przyrost nowych zakażeń wyniósł 24 295. Całkowita liczba zakażonych wzrosła do 6 833 722.

Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło 199 818 Amerykanów. W 28 stanach rośnie tempo wykrywanych dziennie przypadków. Ekspertów niepokoi również to, że odsetek testów na Covid-19 z pozytywnym wynikiem w 27 stanach przekracza próg 5 proc.

Według niektórych szacunków, liczba zgonów na Covid-19 już przekroczyła w USA 200 tys. Podwojenie bilansu ofiar śmiertelnych zajęło w Stanach Zjednoczonych nieco krócej niż cztery miesiące. 100 tys. zgonów odnotowano pod koniec maja. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Ostatnie wiadomości