Wyniki TIM w I półr. wsparte wzrostem e-commerce, trend może się utrzymać - zarząd | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 wrz 2020, 12:42

Wyniki TIM w I półr. wsparte wzrostem e-commerce, trend może się utrzymać - zarząd

Zarząd TIM ocenił podczas czwartkowej wideokonferencji, że grupa jest beneficjentem wzrostu e-commerce. Zdaniem zarządu, nawet po zakończeniu pandemii perspektywy wzrostu sprzedaży e-commerce pozostaną dobre.

"Dane dotyczące perspektywy e-commerce z roku na rok są coraz lepsze. (...) Nie wrócimy do starych czasów, nawet jak pandemia się skończy" - ocenił członek zarządu Piotr Nosal.

"Bazując na trendach dla e-commerce i B2B myślę, że te kompetencje, które zdobyliśmy stawiają nas na dobrej pozycji, by jeszcze bardziej je rozwijać i robić z roku na rok coraz więcej" - dodał.

Prezes Krzysztof Folta ocenił, że cała grupa jest beneficjentem wzrostu e-commerce.

"Sprzedawcy e-commerce twierdzą, że po zakończeniu lockdownu sprzedaż online jest o ok. 20-30 proc. wyższa niż była przed pandemią. (...) Mimo zniesienia ograniczeń sprzedaż e-commerce jest wyższa i ten trend widzimy, że prawdopodobnie się utrzyma. Nie wróciło to do punktu wyjścia - nie ma co prawda piku jak w miesiącach marzec, kwiecień, maj, ale i tak jest o ok. 20 proc. więcej niż przed pandemią" - powiedział prezes.

"Dynamika przychodów grupy rdr w pierwszym półroczu była wyższa niż na poziomie jednostkowym - dynamicznie rozwijały się nasze spółki zależne - 3LP i Rotopino. W 3LP poziom przychodów ze świadczenia usług dla klientów spoza naszej grupy kapitałowej wzrósł o ponad 100 proc." - powiedział członek zarządu Piotr Tokarczuk.

Dodał, że rosła także dynamika przychodów Rotopino - o ponad 40 proc.

"Udział w przychodach spółki matki jest bardzo duży, ale cieszy nas, że spółki zależne się rozwijają i mają bardzo dobre perspektywy" - powiedział członek zarządu.

W pierwszym półroczu 2020 r. grupa TIM wypracowała 493,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (o 18,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku) i 9,4 mln zł zysku netto (wzrost o 11,3 proc. rdr). EBITDA wzrosła o 21,1 proc. do 30 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 19,2 mln zł, wobec 14,8 mln zł przed rokiem.

Przychody ze sprzedaży spółki TIM wyniosły w pierwszym półroczu 431,1 mln zł, 3LP osiągnęło przychody na poziomie 52,3 mln zł, a Rotopino .pl 45,6 mln zł.

TIM jest dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. W skład grupy wchodzi również spółka 3LP (oferująca zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-commerce) oraz Rotopino .pl (właściciel sieci sklepów internetowych z narzędziami w całej Europie).

(PAP Biznes), #TIM

doa/ asa/

Zobacz także: TIM SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości