Crossroads Inn Anniversary Edition zadebiutuje 22 października | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 wrz 2020, 10:42

Crossroads Inn Anniversary Edition zadebiutuje 22 października

Klabater potwierdził datę premiery specjalnej edycji gry Crossroads Inn. Anniversary Edition zadebiutuje na PC (Steam, GOG oraz inne sklepy) już 22 października oferując nie tylko nową zawartość, ale również daleko idące usprawnienia gameplayowe.

Crossroads Inn zadebiutował w październiku 2019 roku i z miejsca stał się jednym z największych hitów sprzedażowych w portfolio Klabatera. Mimo, że gra tuż po premierze borykała się z problemami technicznymi, okazała się niezwykle cenioną pozycją wśród fanów symulacji i gier osadzonych w klimatach fantasy. Od 22 października Crossroads Inn będzie dostępny tylko w wersji Anniversary Edition. Edycja będzie zawierać mnóstwo dodatków, które do tej pory sprzedawane były oddzielnie, m.in.:

 • Dodatek Pests & Puppies pozwalający na hodowlę zwierząt i walkę ze szkodnikami
 • Dodatek The Pit umożliwiający rozbudowanie karczmy pod ziemią oraz prowadzenie nielegalnych interesów
 • Dodatek Hooves & Wagons wprowadzający konie, powozy i stajnie
 • Dodatek Bath & Beauty pozwalający na upiększenie toalet i łaźni
 • Dodatek Crops & Harvest (nowa zawartość!) skupiony na cyklu upraw i zbiorów
 • Zestaw dodatków: niepowtarzalna książka kucharska, soundtrack i zbiór grafik koncepcyjnych do gry
 • Nowy typ barda i nowy typ podróżnika
 • Chińską wersję językową

Poza bogatą ofertą dodatków, Anniversary Edition wprowadza bardzo daleko idące usprawnienia rozgrywki, m.in.:

 • Usprawnione AI i pathfinding - główne poprawki dotyczą odnajdywania ścieżek poruszania się postaci w grze.
 • Wydajność silnika - Twórcy aktualizują silnik gry do najnowszej wersji. Pomaga im Greg Slazinski, autor silnika Esenthel użytego w grze.
 • Nowy samouczek - Crossroads Inn jest grą o wysokim poziomie trudności. Z myślą o nowych graczach twórcy stworzyli zupełnie nowy poradnik do gry.

W ramach prezentu dla dotychczasowych nabywców i fanów gry, Crossroads Inn zostanie zaktualizowana do wersji Anniversary Edition za darmo.

Twórcy pragną, by Anniversary Edition stanowiło ostateczną i w pełni dopracowaną wersję gry. Do zespołu pracującego nad nową edycją dołączył tymczasowo Greg Slazinski, twórca silnika Esenthel, na którym tworzone jest Crossroads Inn. Jego obecność pozwoli na wyeliminowanie najważniejszych błędów, na które zwracali uwagę gracze.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy jaką wykonali na silniku mojego autorstwa twórcy gry. Moja obecność związana jest przede wszystkim z próbą ominięcia problemów technicznych. Gra wymaga w związku z tym kilku zmian w silniku, za które jestem odpowiedzialny. Crossroads Inn zasługuje na optymalną wersję. To ważne nie tylko dla graczy, ale i dla zespołu tworzącego grę - powiedział Greg Slazinski.

O Crossroads Inn:

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Gra oferuje dwa oddzielne tryby, Campaign i Sandbox. Pierwszy z nich pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – twoje decyzje handlowe odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych graczy na politycznej scenie Delcrys. Tryb Sandbox skierowany jest do fanów symulacji, rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy.

W Crossroads Inn gracz wciela się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do zadań grającego należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających gości. Gracz może planować z wyprzedzeniem, dogadzać różnym grupom społecznym odwiedzającym lokal oraz mieć również baczenie na dostawy, aby stać się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys!

Crossroads Inn znalazł się na liście GLOBAL TOP NEW GAMES OF 2019 serwisu Steam.

O Klabater:

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed.

Źródło: Spółka, #KBT

Ostatnie wiadomości