Pyramid Games zawarła umowę z Manager Games na produkcję gry Car Mechanic Manager 2022 na PC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 wrz 2020, 16:48

Pyramid Games zawarła umowę z Manager Games na produkcję gry Car Mechanic Manager 2022 na PC

Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, podpisał umowę ze spółką Manager Games S.A., która dotyczy produkcji, wydania oraz przekazania praw autorskich do gry Car Mechanic Manager 2022. Pyramid Games stworzy grę w wersji na komputery stacjonarne, a Manager Games zajmie się jej wydaniem. Premiera tytułu planowana jest w 2022 roku. Lubelskie studio może liczyć na udział w zysku z projektu w wersji PC, jak również po ewentualnym wydaniu gry na inne platformy, w szczególności na konsole Sony, Microsoftu oraz Nintendo.

- Miło nam poinformować o nowo zawartej umowie ze spółką Manager Games, która dotyczy przygotowania gry Car Mechanic Manager 2022 z przeznaczeniem na PC. Jesteśmy studiem produkcyjnym, tworzymy wiele gier. Naszym priorytetem jest dywersyfikacja i dostarczanie projektów wysokiej jakości: zarówno własnych, jak i tytułów realizowanych na zlecenie. Car Mechanic Manager 2022 to gra managerska, nawiązująca do popularnej serii symulatorów. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu projektów z gatunku manager/ tycoon i widzimy duży potencjał w cross-promocji gry w ramach grupy PlayWay. Jest to już drugi tytuł z serii Car Mechanic realizowany w naszym studiu - równolegle pracujemy nad mobilną grą Car Mechanic Simulator 2021 Auctions Mobile – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Umowa dotycząca produkcji gry Car Mechanic Manager 2022 w wersji na PC przez Pyramid Games, zakłada przekazanie autorskich praw majątkowych do gry na wydawcę – Manager Games. Ma to nastąpić z chwilą zapłaty wynagrodzenia za realizację umowy lub w przypadku jej rozwiązania, wygaśnięcia bądź zakończenia prac nad projektem.

Pyramid Games przysługuje wynagrodzenie płatne w transzach, pokrywające koszty produkcji oraz wynagrodzenie prowizyjne uzależnione od poziomu pozytywnych opinii na Steam, a w przypadku wydania gry na konsole - od ocen w serwisie Metacritic.com. Wysokość wynagrodzenia została ujęta w umowie jako określony procent zysku netto jaki zostanie osiągnięty ze sprzedaży.

- W Pyramid Games pracujemy aktualnie nad kilkoma projektami jednocześnie. Wszystkie nasze zespoły pracują na miejscu w lubelskim studio. Staramy się dopasowywać każdą produkcję do zainteresowań realizującego ją zespołu, a także dywersyfikować ryzyko, dlatego tworzymy zarówno większe tytuły, z wyższym budżetem, jak np. autorska gra Occupy Mars, jak i mniejsze produkcje. Finalizujemy obecnie prace m.in. nad grami w wersji na PC: Dinosaur Fossil Hunter, Castle Flipper, Farming Life oraz ZooKeeper. Naszym celem jest działanie, które pozwoli nam pokazać solidne przychody i wyższe niż dotychczas zyski w przyszłym roku – podsumowuje Jacek Wyszyński.

Pyramid Games pracuje nad kilkoma autorskimi tytułami. Od sierpnia na platformie Steam dostępne są darmowe prologi gier Occupy Mars: The Game i Dinosaur Fossil Hunter, które otrzymały pozytywne oceny od graczy. Wspomniane gry studia znajdują się na liście najbardziej wyczekiwanych premier na platformie Steam.

Od sierpnia br. akcje Pyramid Games są notowane na rynku NewConnect.

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, które zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy. Nadchodzące gry studia koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem tworzony przez Pyramid Games jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na NewConnect.

Źródło: Spółka, #PDG

Ostatnie wiadomości