Raisemana we współpracy z GPW uruchomi platformę crowdfundingową dla producentów gier | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 wrz 2020, 12:31

Raisemana we współpracy z GPW uruchomi platformę crowdfundingową dla producentów gier

Platforma crowdfundingowa Raisemana, działająca we współpracy z GPW, ma umożliwić twórcom gier pozyskiwanie środków na produkcję swoich tytułów w zamian za tokeny blockchain - poinformowali podczas prezentacji przedstawiciele firmy Raisemana i GPW.

Jak poinformował prezes GPW, Marek Dietl, Raisemana to pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market, która ma docelowo być platformą obrotu wtórnego aktywami cyfrowymi w formie tokenów.

"Ta platforma uzupełnia ofertę dla spółek, które są na zbyt wczesnym etapie, by wejść na rynek NewConnect czy GPW" - ocenił prezes.

Raisemana. com to platforma crowdfundingowa, której właścicielem jest Raisemana Sp. z o.o. - spółkę tworzą dwie poznańskie firmy: notowana na rynku NewConnect Codeaddict (wcześniejsza nazwa to Bit Evil) oraz INC z głównego rynku GPW.

Platforma ma pomóc firmom w pozyskiwaniu środków na produkcję gier - w zamian za środki przekazane na prace nad grą, wspierający ma otrzymać określoną liczbę tokenów cyfrowych, działających w oparciu o technologię blockchain.

Kamil Stanek, prezes Raisemana, poinformował, że tokeny będą uprawniały do udziałów w przychodach ze sprzedaży gry (przez określony czas) oraz innych benefitów, takich jak np. dostęp do wczesnych wersji gry. Pierwsze wpłaty na konta osób wspierających produkcję gry mają być realizowane po trzech miesiącach od premiery tytułu.

Prezes Dietl podał, że docelowo tokeny mają być przedmiotem handlu pomiędzy użytkownikami Raisemana. Szef GPW zastrzegł, że tokeny te nie będą instrumentami finansowymi, a jedynie cyfrową reprezentacją umowy pomiędzy wspierającym i producentem gry.

Raisemana informuje na stronie internetowej, że przygotowuje obecnie pierwsze kampanie.

(PAP Biznes), #GPW

kuc/ osz/

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości