Photon Water rozpoczyna projekt próbny z australijskim Ministerstwem Obrony dotyczący oczyszczania wód gruntowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2020, 08:52

Photon Water rozpoczyna projekt próbny z australijskim Ministerstwem Obrony dotyczący oczyszczania wód gruntowych

Wchodząca w skład grupy Photon Energy, spółka Photon Water, zajmująca się opracowywaniem i dystrybucją systemów uzdatniania wody, zawarła z Ministerstwem Obrony Australii umowę dotyczącą rozpoczęcia fazy próbnej programu usuwania PFAS ze środowiska. Program ten ma na celu zademonstrowanie technologii usuwania PFAS z wód gruntowych bez konieczności pompowania, przemieszczania gruntu ani procesów utylizacji.

Ministerstwo Obrony Australii ściśle współpracuje z partnerami branżowymi i jednostkami badawczymi, aby lepiej zrozumieć zanieczyszczenia PFAS i możliwości ich usuwania.

Photon Water osiągnął znaczące postępy w badaniach i rozwoju własnej technologii nano remediacji. Technologia ta wykazuje skuteczność w rozkładaniu PFAS w wodach gruntowych i obejmuje oczekujące na opatentowanie programy chemiczne, zastosowanie energii oraz systemy kontroli.

Australijskie Ministerstwo Obrony i Photon Water dokonały analizy czynników hydrogeologii, właściwości gleby, poziomów zanieczyszczenia w wielu skażonych lokalizacjach. Lokalizacje Jervis Bay Range Facility i Marine Park wybrano jako najbardziej odpowiednie miejsca dla wdrożenia technologii nano-remediacji Photon Water.

- Strategia Photon Water zakłada dostarczanie wydajnych i opłacalnych rozwiązań w celu usunięcia PFAS ze środowiska. Usuwanie PFAS za pomocą remediacji metodą in situ jest unikalne w skali światowej a współpraca z australijskim Ministerstwem Obrony ma na celu zademonstrowanie i zweryfikowanie tej technologii, wsparcie społeczności i dostarczenie przyjaznego dla środowiska i gotowego do zastosowania komercyjnie rozwiązania - komentuje Ian Phillipps, dyrektor generalny Photon Water Australia.

- Nano-remediacja to wiodąca technologia, która wpisuje się w naszą wizję dostarczania czystej energii i wody dla każdego człowieka. Z powodzeniem wykorzystaliśmy tę technologię w Europie do oczyszczania miejsc dotkniętych związkami zawierającymi chlor, a wyniki testów rozkładania PFAS są bardzo obiecujące. Celem tego projektu jest udowodnienie skuteczności i korzyści z wykorzystania nano-remediacji metodą in-situ w celu usunięcia zanieczyszczenia PFAS ze środowiska. Cieszymy się ze współpracy z Departamentem Obrony w ramach rozwiązywania tego problemu - mówi Michael Gartner, dyrektor zarządzający Photon Energy Australia.

- Australia jest na czele krajów zajmujących się światowym problemem zanieczyszczenia środowiska przez PFAS, a Photon Water, wspólnie z Ministerstwem Obrony Australii, chce pokazać rozwiązanie technologiczne adresujące problem PFAS. Jesteśmy dumni i podekscytowani współpracą z Ministerstwem Obrony w celu wdrożenia naszej technologii nano-remediacji metodą in situ w Jervis Bay Range Facility i potwierdzenia jej skuteczności w usuwaniu PFAS - podsumowuje Georg Hotar, CEO Photon Energy.

O PHOTON ENERGY

Photon Energy N.V. to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, oferujące rozwiązania i usługi w zakresie energii słonecznej, które obejmują wszystkie etapy eksploatacji systemów fotowoltaicznych. Od jej powstania w 2008 r. firma Photon Energy zbudowała
i oddała do użytku na dwóch kontynentach elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 90 MWp, z czego 60,6 MWp należy do jej portfela własnego. Obecnie spółka opracowuje projekty zakładające osiągnięcie mocy 738 MWp w Australii (z czego 580 MWp we współpracy z Canadian Solar) oraz 42,6 MWp na Węgrzech, Jednostka O&M firmy Photon Energy zapewnia obsługę
i utrzymanie ruchu instalacji na całym świecie o łącznej mocy ponad 300 MWp. Dodatkowo, spółka zależna - Photon Water Technology (PWT) - opracowuje wdrażane na całym świcie systemy oczyszczania i uzdatniania wody. Photon Energy ma swoją główną siedzibę w Amsterdamie oraz posiada liczne oddziały w Europie i Australii. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.photonenergy.com.

Źródło: Spółka, #PEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości