PGE uruchomiła farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MW w woj. lubelskim | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 paź 2020, 11:02

PGE uruchomiła farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MW w woj. lubelskim

PGE Energia Odnawialna uruchomiła farmę fotowoltaiczną PV Bliskowice o mocy 1 MW w województwie lubelskim - podała PGE EO w komunikacie prasowym.

Elektrownia składa się z blisko 3 tysięcy paneli o mocy 350 W każdy, zamontowanych na powierzchni 1,8 ha.

To jeden z czterech projektów PGE Energia Odnawialna, które zwyciężyły w ubiegłorocznej aukcji na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii do 1 MW.

Miesiąc temu spółka uruchomiła w województwie podkarpackim farmę PV Lesko. Jak podano, za kilka tygodni otwarte zostaną PV Lutol1 i PV Lutol2 w województwie lubuskim.

"To dopiero początek naszych inwestycji fotowoltaicznych. W przyszłym roku i w kolejnych latach zamierzamy uruchomić jeszcze więcej tego typu projektów. Część z nich to małe instalacje, które - w co wierzymy - zwyciężą w tegorocznej aukcji na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach OZE do 1 MW. Pracujemy jednak również nad wielkimi przedsięwzięciami o mocy nawet ponad 100 MW, które powstaną na gruntach o powierzchni 100-150 ha" - powiedział, cytowany w komunikacie, Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.

Według nowej strategii, grupa PGE zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. poprzez realizację inwestycji w nisko i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową. PGE chce w ciągu 10 lat zbudować instalacje słoneczne o łącznej mocy 3 GW.

Jak podano, dotychczas na ten cel zabezpieczono ponad 1.600 ha gruntów. Na tych terenach będzie można zbudować farmy słoneczne o mocy ponad 1.000 MW.

Spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 3 farmy fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2.324,25 MW.

(PAP Biznes), #PGE

pel/ osz/

Zobacz także: PGE Polska Grupa Energetyczna SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości