Ultimate Games z rekordowymi wynikami po trzech kwartałach 2020 r. | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
26 paź 2020, 10:04

Ultimate Games z rekordowymi wynikami po trzech kwartałach 2020 r.

Ultimate Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo z grupy Play Way, przedstawił szacunkowe dane finansowe za trzy kwartały br. W okresie od stycznia do września spółka wypracowała 12 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co stanowi wynik ponad dwukrotnie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku. Narastająco, zysk netto spółki wyniósł 10,2 mln zł, w porównaniu do niespełna 3 mln zł, osiągniętych po trzech kwartałach 2019. Stan środków pieniężnych Ultimate Games na koniec września br. oszacowano na 10,3 mln zł.

- Za nami bardzo pracowity okres, którego efekty widoczne są w wypracowanych przez nas, najwyższych w historii Ultimate Games, wynikach finansowych. Przychody netto po trzech kwartałach br. wyniosły rekordowe 18,6 mln zł. To trzykrotnie lepszy wynik, w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2019. Przychody netto ze sprzedaży, od stycznia do września, osiągnęły 12 mln zł, względem 5 mln zł w analogicznym okresie rok temu – informuje Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games SA. – Na uwagę zasługuje także zysk netto, który po trzech kwartałach przekroczył 10 mln zł. Na koniec września ubiegłego roku wynik ten opiewał na niespełna 3 mln zł – dodaje Mateusz Zawadzki.

W ocenie zarządu spółki, na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W ciągu trzech kwartałów br. spółka wydała ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch.

- Na wyniki finansowe wpłynęła także stabilna monetyzacja gier mobilnych – Ultimate Fishing Simulator oraz Professional Fishing oraz wyprzedaże naszych gier na platformie Steam oraz Nintendo. Swój udział w rekordowych zyskach spółki mają również udane premiery gier House Flipper oraz Cooking Simulator oraz dobra sprzedaż Thief Simulator na japońską konsolę – mówi Mateusz Zawadzki – Warto też wspomnieć o wydanych przez nas grach na Xbox One – Ultimate Fishing Simulator, Demolish and Build oraz Car Mechanic Simulator 2015, które cieszą się dużym zainteresowanie graczy – dodaje prezes zarządu Ultimate Games.

Zysk z działalności operacyjnej spółki, w okresie od stycznia do września br. wyniósł 6 mln zł. Środki pieniężne na koniec trzeciego kwartału oszacowano na 10,3 mln zł. - Dobre wyniki finansowe motywują nas do dalszej, dynamicznej pracy. Nie zwalniam tempa, mamy ambitny plan na przyszły rok, w kalendarzu naszych premier jest ponad 200 pozycji. Zmienimy nieznacznie nasz model działania, nauczeni doświadczeniem będziemy stosować większą selekcję, aby bardziej skupić się na większych grach, które są w stanie wygenerować znacząco wyższe przychody. Na 2021 rok zakładamy premierę od 5 do 10 takich tytułów na wszystkie konsole – mówi prezes Ultimate Games.

Celem spółki na najbliższe 2, 3 lata jest znalezienie się w czołówce firm, wydających gry na konsoli Microsoftu i Sony.

Polityka dywidendowa Ultimate Games zakłada, że zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy za poprzedni rok obrotowy w wysokości co najmniej 75 proc. zysku netto z uwzględnieniem planowanych działań inwestycyjnych. W bieżącym roku na ten cel przeznaczono 2,1 mln zł.

O Ultimate Games:

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Model prowadzonej działalności opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie.

Od 2016 roku znaczącym inwestorem spółki jest PlayWay S.A., wiodący producent i wydawca gier komputerowych w Polsce.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #ULG

Zobacz także: Ultimate Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości