Jujubee zakłada spółkę zależną Strategy Forge, która skoncentruje się na produkcji gier strategicznych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 paź 2020, 19:32

Jujubee zakłada spółkę zależną Strategy Forge, która skoncentruje się na produkcji gier strategicznych

Katowickie studio Jujubee wraz z grupą inwestorów zawiązało w dniu dzisiejszym spółkę zależną Strategy Forge S.A., tworząc tym samym grupę kapitałową. Nowy podmiot został powołany w celu większego wykorzystania potencjału autorskiej technologii Jujubee, jaką jest specjalistyczne narzędzie znacząco zwiększające efektywność produkcji gier strategicznych. Zostało ono z powodzeniem wykorzystane w dotychczasowych realizacjach studia, takich jak COVID: The Outbreak, mającej swoją premierę już 5 listopada grze Realpolitiks II czy w nadchodzącym tytule Dark Moon. Narzędzie wspiera zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne.

Warto odnotować, że z chwilą powołania spółka zależna, Strategy Forge S.A. pozyskała kapitał w wysokości 1.154.000 złotych, co pozwoli jej na natychmiastowe rozpoczęcie produkcji nowych tytułów. Cena emisyjna 170.000 akcji serii B objętych przez inwestorów finansowych wyniosła 6,20 zł za akcję, a Jujubee w wyniku objęcia 930.000 akcji serii A po cenie nominalnej wynoszącej 0,10 zł za akcję posiada niemal 80% udział w kapitale zakładowym nowego podmiotu.

- Nasze narzędzie do tworzenia gier strategicznych rozwijamy od kilku lat i potwierdziło ono swój potencjał w dotychczasowych produkcjach naszego studia. Uznaliśmy, że warto w pełni wykorzystać jego możliwości, co bez stworzenia grupy kapitałowej nie byłoby możliwe. Segment gier strategicznych charakteryzuje się długim cyklem życia produktów, a nasza autorska technologia pozwala na dodatkowe wydłużenie tego okresu poprzez zaangażowanie graczy w proces twórczy. Dobrym przykładem jest nadchodząca produkcja Realpolitiks II, która zostanie udostępniona odbiorcom wraz ze specjalnym edytorem umożliwiającym im opracowywanie własnych bardzo zaawansowanych scenariuszy, czyli dodatkowej zawartości, z której korzystać będzie mogła cała społeczność graczy. Podobny edytor będą mogły zawierać produkcje ze studia Strategy Forge. - powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Strategy Forge S.A. uzyska dostęp do omawianej technologii umożliwiającej znacząco szybszą produkcję gier strategicznych na zasadzie licencji. Nowe studio rozpocznie prace nad pierwszym tytułem jeszcze w listopadzie, ale zespół będzie konsekwentnie powiększany, aby przedsiębiorstwo w szybkim czasie było w stanie realizować przynajmniej dwa tytuły z omawianego segmentu równolegle. Spółka planuje bowiem wyprodukować przynajmniej dwie gry strategiczne w swoim pierwszym roku działalności.

źródło: spółka
 

Źródło: Spółka, #JJB

Ostatnie wiadomości