AXA TFI ma około 2,9 tys. umów o zarządzanie w ramach II i III etapu PPK | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 paź 2020, 14:40

AXA TFI ma około 2,9 tys. umów o zarządzanie w ramach II i III etapu PPK

AXA TFI wstępnie podało, że podpisało 2.854 umowy o zarządzanie w ramach II i III etapu wdrażania PPK. AXA szacuje, że firmy te zatrudniają łącznie około 158 tys. pracowników.

AXA TFI wstępnie podało, że podpisało 1.204 umów o zarządzanie z firmami z II etapu PPK, zatrudniającymi między 50 a 249 pracowników, oraz 1.650 umów z przedsiębiorcami z III etapu, zatrudniającymi między 20 a 49 pracowników. Towarzystwo szacuje, że podmioty z II transzy, z którymi podpisało umowy zatrudniają około 108 tys. pracowników, a te z III etapu - około 50 tys.

"Plany mieliśmy ambitniejsze, ale utrzymaliśmy nasz udział rynkowy i przekonanie, że PPK to potrzebny i dobrze skonstruowany program. Priorytetem jest utrzymać pozycję lidera pod względem wyników inwestycyjnych. AXA TFI miało najlepsze wyniki na rynku za 12 miesięcy i drugi wynik od początku roku" – powiedział PAP Biznes Mateusz Gołąb, szef projektu PPK w AXA.

AXA TFI podało także, że w ramach I etapu ma 224 umowy z firmami zatrudniającymi łącznie około 111,5 tys. pracowników. Wśród nich aktywnych uczestników jest około 32 tys., co przekłada się na zakładaną partycypację na poziomie około 29 proc.

27 października upłynął termin na podpisanie umów o zarządzanie dla firm z II i III etapu wdrażania PPK. Pierwsza z grup to przedsiębiorstwa zatrudniające między 50 a 249 osób. Pierwotnie miały to zrobić do 24 kwietnia, jednak ze względu na pandemię zostało to wydłużone do terminów obowiązujących firmy III etapu, w których pracuje między 20 a 49 pracowników. Termin na podpisywanie umów o prowadzenie PPK mija 10 listopada.

Przed rokiem PFR podawał, że w ramach II i III etapu PPK do wdrożenia programu zobowiązanych jest około 20 tys. firm zatrudniających powyżej 50 pracowników i 58 tys. przedsiębiorstw 20+, łącznie zatrudniających około 3,7 mln pracowników. Wdrożony I etap obejmował około 3,9 tys. firm zatrudniających 3 mln pracowników.

W ubiegłym tygodniu wiceprezes PFR Bartosz Marczuk informował na łamach Parkietu, że wraz z ZUS PFR zaktualizował listę firm. Podał, że II i III etapem objętych jest 60-65 tys. firm. (PAP Biznes)

kk/ osz/

Ostatnie wiadomości