Pixel Crow z rodziny Movie Games zapowiada Terror: Endless Night | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 paź 2020, 09:59

Pixel Crow z rodziny Movie Games zapowiada Terror: Endless Night

Pixel Crow, zmierzający na NewConnect producent gier wchodzący w skład rodziny Movie Games, zapowiedział swoją najnowszą produkcję – Terror: Endless Night. Będzie to unikalna mieszanka strategii turowej oraz survival horroru realizowana w koprodukcji ze spółką Unseen Silence, która jest właścicielem IP. Gracze wcielą się w kapitana zarządzającego statkiem w pułapce lodowej. Gra będzie nawiązywać do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w 1845 roku. Premiera gry na platformie Steam zaplanowana jest na 2021 rok.

W ramach rozgrywki gracze przeniosą się do połowy XIX wieku. W roli kapitana wyprawy, która rozbiła się o arktyczny lodowiec, gracze będą mieli za zadanie zarządzać malejącymi zasobami, zapobiegać popadaniu załogi w szaleństwo oraz podejmować ciężkie wybory związane z dylematami moralnymi.

- Terror: Endless Night pozwoli graczom przekonać się jak trudna jest walka o przetrwanie w ekstremalnie ciężkich, arktycznych warunkach. Naszym zadaniem nie będzie tylko ocalić siebie, ale również członków załogi, za których będziemy odpowiedzialni jako kapitan statku. Kończące się zasoby oraz coraz gorszy stan psychiczny marynarzy będą zmuszały do podejmowania bardzo ciężkich decyzji. Wpisuje się zatem w pełni w misję naszego studia. Chcemy bowiem dawać ludziom gry, które będzie wyróżniała ciekawa i niebanalna fabuła poruszająca tematy, które do tej pory nie pojawiały się w świecie wirtualnej rozrywki – komentuje Damian Gasiński, przyszły prezes Pixel Crow.

Fabuła gry nawiązuje do historii dwóch brytyjskich statków HMS Erebus i HMS Terror, które w 1845 roku wyruszyły na ekspedycję naukową do Arktyki pod dowództwem Sir Johna Franklina. Oa statki zniknęły bez śladu.

Jest to druga produkcja zapowiedziana przez studio. Deweloperzy pracują obecnie również nad grą Total Alarm, która również w przyszłym roku zadebiutuje na PC. Będzie to fabularna gra połączona z rozgrywką typu resource-management na PC i konsole, zlokalizowana w futurystycznym systemie komunistycznym w kosmosie.

Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od wielu lat i została założona przez Macieja Miąsika. Jest to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. To pod szyldem Pixel Crow Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazała się bestsellerem. Maciej Miąsik pełni w Spółce funkcję Szefa Studia i odpowiada bezpośrednio za nadzór nad pracami produkcyjnymi oraz rozwój każdego z projektów. Prezesem Zarządu Pixel Crow został niedawno Damian Gasiński, który do tej pory pełnił w Spółce funkcję Creative Directora. Jest on związany z Movie Games i odpowiadał za sukces takich gier jak Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz The Beast Inside. Mateusz Wcześniak pełni aktualnie w Pixel Crow funkcję Doradcy Strategicznego.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości