PKO TFI szacuje, że ma około 10 tys. umów o zarządzanie w II i III etapie PPK | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 paź 2020, 13:04

PKO TFI szacuje, że ma około 10 tys. umów o zarządzanie w II i III etapie PPK

Ze wstępnych danych PKO TFI wynika, że w ramach II etapu wdrażania PPK towarzystwo podpisało 5.145 umów o zarządzanie, a w ramach III trzeciego etapu podpisało ich 4.883 - poinformował PAP Biznes prezes PKO TFI Piotr Żochowski.

"Drugi i trzeci etap PPK przyniósł kolejny sukces PKO TFI. Nasze plany biznesowe zrealizowaliśmy bowiem z nadwyżką. Wedle wstępnych danych, zawarliśmy 5.145 umów o zarządzanie z firmami z drugiego etapu (zatrudniającymi od 50 do 249 osób) i 4.883 umowy o zarządzanie z firmami z etapu trzeciego (zatrudniającymi od 20 do 49 osób). Od początku programu zawarliśmy łącznie 12.190 tys. umów o zarządzanie PPK" - powiedział PAP Biznes prezes PKO TFI Piotr Żochowski.

"Dla przypomnienia – w ramach pierwszego etapu podpisaliśmy ok. 1,5 tys. umów na zarządzanie z firmami 250+ i ich mniejszymi spółkami z grup kapitałowych. Dzięki temu zarządzamy blisko 750 mln zł na rejestrach ponad 400 tys. uczestników działających już PPK. Wyniki 2 i 3 etapu oznaczają, że – patrząc przez pryzmat aktywów i liczby uczestników – potwierdziliśmy naszą pozycję lidera rynku PPK" - dodał.

Według danych na koniec września, obejmujących głównie firmy z pierwszego etapu, największy udział w aktywach ma PKO BP (34,3 proc.), na drugim miejscu jest TFI PZU (13,8 proc.), a na trzecim NN PTE (13,4 proc.).

27 października upłynął termin na podpisanie umów o zarządzanie dla firm z II i III etapu wdrażania PPK. Pierwsza z grup to przedsiębiorstwa zatrudniające między 50 a 249 osób. Pierwotnie miały to zrobić do 24 kwietnia, jednak ze względu na pandemię zostało to wydłużone do terminów obowiązujących firmy III etapu, w których pracuje między 20 a 49 pracowników. Termin na podpisywanie umów o prowadzenie PPK mija 10 listopada.

Przed rokiem PFR podawał, że w ramach II i III etapu PPK do wdrożenia programu zobowiązanych jest około 20 tys. firm zatrudniających powyżej 50 pracowników i 58 tys. przedsiębiorstw 20+, łącznie zatrudniających około 3,7 mln pracowników. Wdrożony I etap obejmował około 3,9 tys. firm zatrudniających 3 mln pracowników.

W ubiegłym tygodniu wiceprezes PFR Bartosz Marczuk informował na łamach Parkietu, że wraz z ZUS PFR zaktualizował listę firm. Podał, że II i III etapem objętych jest 60-65 tys. firm. (PAP Biznes)

kk/ osz/

Ostatnie wiadomości