Pure Biologics zakończył realizację projektu platformy selekcji przeciwciał PureSelect2 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 paź 2020, 14:12

Pure Biologics zakończył realizację projektu platformy selekcji przeciwciał PureSelect2

Pure Biologics zakończył realizację czwartego, ostatniego etapu projektu platformy selekcji przeciwciał PureSelect2 - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że ostatni etap trwał od 1 grudnia 2019 r. do 29 października 2020 r. i obejmował prace rozwojowe, w tym demonstrację skuteczności nowej generacji platformy selekcji przeciwciał metodą in vitro PureSelect2.

Celem projektu było opracowanie nowej generacji platformy PureSelect2, służącej do poszukiwania i optymalizowania w pełni ludzkich przeciwciał oraz fragmentów przeciwciał do dalszego rozwoju.

Pure Biologics wprowadził już platformę PureSelect2 do użycia we własnych prowadzonych projektach B+R obejmujących odkrywanie i rozwój nowych leków przeciwciałowych, w szczególności na wczesnych etapach obejmujących odnalezienie molekuł rozpoznających wybrany cel molekularny (antygen, biomarker).

"Uzyskane efekty zakończonego projektu pozwolą Spółce również w ciągu około 6 miesięcy od zakończenia projektu rozpoczęcie oferowania podmiotom zewnętrznym usprawnionej usługi selekcji w pełni ludzkich przeciwciał oraz fragmentów przeciwciał (cząsteczek aktywnych, mogących stanowić podstawę do tworzenia cząsteczek terapeutycznych - leków - i diagnostycznych) z wykorzystaniem platformy PureSelect2. Emitent dokona również oceny zdolności patentowej elementów platformy i jeśli zostaną one wykazane, to spodziewane jest objęcie ich ochroną prawną" - napisano.

W czwartek spółka złożyła do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dokument "Informacja końcowa z realizacji projektu", a raport merytoryczny zostanie złożony do NCBR w terminie zgodnym z umową.

Pure Biologics zadebiutował na rynku NewConnect w grudniu 2018 r. W maju 2020 r. zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu ubiegania się o dopuszczenie wszystkich akcji spółki na rynek regulowany organizowany przez GPW.

Pure Biologics jest firmą biofarmaceutyczną, prowadzącą prace badawczo-rozwojowe w obszarze leków biologicznych, testów diagnostycznych i wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym.

(PAP Biznes), #PUR

doa/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości