Movie Games wchodzi do segmentu Indie Premium. Spółka została globalnym wydawcą gry Field Hospital | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lis 2020, 12:05

Movie Games wchodzi do segmentu Indie Premium. Spółka została globalnym wydawcą gry Field Hospital

Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, rozpoczyna działalność w segmencie gier Indie Premium. Spółka nabyła 31 procent udziałów w spółce, skupiającej 14-osobowy zespół Brave Lamb Studio. Team pracuje obecnie nad grą Field Hospital, będącej połączeniem gatunków survivala ekonomicznego oraz RTS z elementami RPG. Rozgrywka polega na zarządzaniu szpitalem polowym, leczeniu i rekonwalescencji rannych żołnierzy w trakcie dramatu I wojny światowej. Movie Games wesprze zespół w pracach nad grą oraz zostanie globalnym wydawcą tytułu.

Brave Lamb Studio to team składający się z 14 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – Field Hospital. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie jednostek, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej walce o zasoby.

- Field Hospital to nie tylko gra komputerowa. To głębokie przeżycie emocjonalne związane z największym i często nie dotykanym w świecie mediów elektronicznych dramatem w dziejach ludzkości pierwszą wojną światową. Jest to bardzo wymagający projekt, natomiast sporo pracy mamy już za sobą. W okresie rocznej preprodukcji dokonaliśmy wielu analiz dotyczących wyglądu gry i tego w jaki sposób powinniśmy oddać atmosferę dramatu I wojny światowej. Jednocześnie zadbaliśmy o indywidualny stylu graficznego, który pozostanie w pamięci graczy przez długi czas, a także pozwoli tytułowi na uzyskanie wysokiego poziomu retencji rynkowej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Movie Games, damy graczom grę, która osiągnie wysoką retencję rynkową oraz dostarczy graczom zupełnie nowego rodzaju rozrywki – komentuje Michał Dziwniel, główny producent Studia Brave Lamb Studio.

3 listopada br. Movie Games zakupiło od Pana Michała Dziwniela udziały w Spółce, która skupia zespół Brave Lamb Studio. Warszawska Spółka zostanie globalnym wydawcą tytułu oraz wesprze produkcję gry. Jednocześnie Członkiem Zarządu studia oraz doradcą ds. strategii i rozwoju został Maciej Nowak, prezes należącej do Rodziny Movie Games Spółki Road Studio.

- Od dawna szukaliśmy możliwości zaznaczenia naszej obecności w segment Indie Premium. Wewnętrzne stworzenie kompetencji w Movie Games byłoby bardzo trudne. Michał Dziwniel oraz cały zespół Brave Lamb Studio to doświadczeni developerzy tego segmentu mający na swoim koncie wiele znanych produkcji. Pierwsze materiały oraz założenia Field Hospital zrobiły na nas ogromne wrażenie dlatego zdecydowaliśmy się wejść w ten projekt. Z naszych ostrożnych analiz sprzedażowych jasno wynika, że Field Hospital ma perspektywę sprzedaży w wolumenach kilkuset tysięcy sztuk na wszystkich docelowych platformach w stosunkowo wysokim SRP (sugerowanej cenie detalicznej) – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5, Xbox Series X oraz Nintendo Switch IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości