Noble Securities wydało rekomendację ''kupuj" dla CD Projektu, cena docelowa 415,04 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lis 2020, 09:41

Noble Securities wydało rekomendację ''kupuj" dla CD Projektu, cena docelowa 415,04 zł

Noble Securities, w raporcie z 3 listopada, wydało rekomendację "kupuj" dla CD Projektu z ceną docelową akcji 415,04 zł.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 346 zł. W piątek o godz. 9.15 jedna akcja spółki kosztuje 372 zł.

"Zróżnicowane portfolio produktowe zbudowane w okresie 5-7 lat w postaci Cyberpunk 2077 wraz z trzema płatnymi DLC, przewidywana kontynuacja kultowego produktu Wiedźmin w postaci czwartej odsłony gry, wejście na rynek gier mobilnych z grą The Witcher – Monster Slayer oraz prognozowane otwarcie się na rynek gier w trybie multiplayer (CP 2077 oraz Wiedźmin) odbieramy jako pozytywne czynniki mogące przełożyć się na uzyskiwanie przez spółkę stabilnych, powtarzalnych i przewidywalnych przychodów, co sprzyja planowaniu polityki dywidendowej oraz stanowi argument przyciągający inwestorów długoterminowych" - napisano.

Noble Securities zwraca uwagę, że CD Projekt niemal 70 proc. przychodów w drugim półroczu 2020 r. odnotował w dolarze amerykańskim.

"Może to stanowić czynnik sprzyjający spółce w perspektywie krótkoterminowej obejmującej premierę Cyberpunka 2077, biorąc pod uwagę scenariusz bazowy, zgodnie z którym preferowany jest wzrost wartości USD w wyniku odpływu kapitału z rynków wschodzących do USA, spowodowany niepewnością związaną z drugą falą pandemii" - napisano.

Analityk Maciej Kietliński szacuje, że w IV kwartale 2020 roku "Cyberpunk 2077" sprzeda się w nakładzie 18,8 mln egzemplarzy pamiętając, iż w przypadku premiery Wiedźmina 3,90 proc. sprzedaży w kwartale premierowym przypadło na pierwsze 4 tygodnie. Prognoza sprzedaży w ciągu 12 miesięcy po premierze wynosi 27 milionów kopii.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 3 listopada o godz. 14.00

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #CDR

epo/ ana/

Ostatnie wiadomości