Draw Distance publikuje wyniki finansowe za III kwartał 2020 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lis 2020, 12:05

Draw Distance publikuje wyniki finansowe za III kwartał 2020 roku

Ponad 0,45 mln zł zysku netto wypracowała w trzecim kwartale br. spółka Draw Distance, producent gier wideo specjalizujący się w tworzeniu multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. W tym czasie przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,7 mln zł i były prawie trzykrotnie wyższe w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku. Narastająco, przychody netto spółki przekroczyły 3,5 mln zł i były dwa razy lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2019. W minionym kwartale działania spółki były skoncentrowane na pracy przy dwóch autorskich projektach studia – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York oraz Serial Cleaners.

- Wyniki finansowe, które wypracowaliśmy w trzecim kwartale br. są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Od lipca do września zysk netto przekroczył 0,45 mln zł, zaś narastająco wyniósł 0,79 mln zł. To zdecydowanie więcej w porównaniu do analogicznych okresów 2019 roku. Cieszą nas także zauważalne wzrosty z tytułu przychodów ze sprzedaży, które w raportowanym okresie wynoszą 1,7 mln zł netto, a od początku roku do końca września ponad 3,5 mln zł netto – informuje Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

W trzecim kwartale zespół Draw Distance koncentrował się na działaniach produkcyjnych związanych z dwoma nowymi tytułami – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York oraz Serial Cleaners. Pierwszy z nich należy do gatunku visual novel. Gra została osadzona w bogatym uniwersum Vampire: The Masquerade i jest samodzielnym dodatkiem, który pozwala graczom wcielić się w nową protagonistkę i spojrzeć na wydarzenia fabularne zaprezentowane w podstawowej wersji gry z zupełnie nowej perspektywy. Premiery tytułu odbyła się 10 września na platformach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

- Czujemy się usatysfakcjonowani reakcją graczy na Shadows. Już w niespełna dwa tygodnie po premierze tytuł osiągnął zakładany na wrzesień cel sprzedażowy, pokrywając połowę kosztów, które zostały zainwestowane w produkcję oraz marketing. Gra została wysoko oceniona przez graczy i uzyskała bardzo dobre oceny od recenzentów oraz publikacje na popularnych zagranicznych portalach, m.in. Comic Book Review. Aktualnie największą popularnością cieszy się na komputerach osobistych, w następującej kolejności: PS4, Nintendo Switch i Xbox One. Do dziś zanotowaliśmy 18,5 tys. sprzedanych egzemplarzy tego tytułu – dodaje Michał Mielcarek.

Z uwagi na dynamikę sprzedaży Shadows of New York zarząd spółki spodziewa się zwrotu całości kosztów produkcji i marketingu do końca bieżącego roku.

W czerwcu Draw Distance ogłosiła kontynuację swojej najpopularniejszej produkcji – Serial Cleaner. Pierwsza część trafiła do ponad miliona graczy na wszystkich platformach. Prezentacja nowej – pod nazwą Serial Cleaners, została pokazana na wydarzeniu FGS Showcase, organizowanego w ramach Future Games Show. – O Serial Cleaners bardzo szybko stało się głośno. Pisały o niej największe polskie i zagraniczne media growe, w tym GameSpot, GamesRadar, Gry-Online, IGN, TheSixthAxis, Eurogamer, PC Gamer, Gematsu, czy GameReactor. Obecnie pracujemy nad grywalną wersją demonstracyjną, którą jeszcze w tym roku chcemy zaprezentować platform-holderom, wydawcom oraz sklepom. Na podstawie dema przygotujemy także pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę – zapowiada Michał Mielcarek.

Serial Cleaners łączy w sobie elementy gry skradankowej, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii, inspirowanej kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Akcja gry zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku. Gracze wcielą się w czworo profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw.

W sierpniu br. Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., na mocy której amerykański producent otrzymał na wyłączność prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych Serial Cleaner. Polska spółka w zamian otrzyma jednorazową wpłatę, z możliwością przedłużenia umowy na kolejny rok za dodatkową opłatą. W przypadku skorzystania z prawa opcji, producent nabędzie prawa do ekranizacji gry oraz możliwość wykorzystania jej w Internecie. Prawa do gry Serial Cleaner, w tym praw do wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji tytułu pozostają po stronie Draw Distance.

Także w sierpniu Draw Distance podpisało także umowę z Humble Bundle, w ramach której Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, w okresie 4 września do 2 października została udostępniona na platformie Humble Choice. Draw Distance otrzymało z tego tytułu jednorazowe wynagrodzenie.

W trzecim kwartale Draw Distance zawarło także umowę z hiszpańskim wydawcą, Professional Publishing SPL, S.L, w ramach której powstanie ekskluzywne wydanie pudełkowe dwóch autorskich tytułów spółki z serii Vampire: The Masquerade. Za sprzedaż edycji specjalnej odpowiedzialny będzie brand wydawniczy Professional Publishing SPL – BadLand Publishing. Draw Distance w ramach współpracy będzie otrzymywać stałe korzyści finansowe ze sprzedaży produktów objętych umową. Dodatkowo, najpóźniej tydzień przed premierą ekskluzywnych wydań spółka otrzyma jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 15 tys. euro.

- Umowa wydawnicza z Professional Publishing SPL, S.L. z Hiszpanii to kolejny krok ku obecności na rynku międzynarodowym. Podobnie, jak współpraca z Humble Bundle, to dla nas doskonała okazja dotarcia do jeszcze większej liczby odbiorców – komentuje prezes zarządu spółki Draw Distance.

Na wynik finansowy w trzecim kwartale wpływ miało dokonanie przez spółkę odpisu aktualizacyjnego związanego z grą Ritual: Crown o Horns na kwotę 0,2 mln zł, w związku z brakiem odnotowania zakładanych przychodów z jej sprzedaży. Zdaniem Zarządu dokonanie przedmiotowego odpisu już w trzecim kwartale sprzyja przejrzystości i klarowności polityki finansowej realizowanej przez Spółkę.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all):

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu.

Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost