12,7 mln zł zysku netto Grupy INC w III kwartale | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lis 2020, 09:48

12,7 mln zł zysku netto Grupy INC w III kwartale

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, podsumowuje III kwartał. W tym okresie Grupa wypracowała prawie 13 mln zł zysku netto, zysk brutto wyniósł 16,0 mln zł. Na koniec kwartału Grupa miała ponad 9 mln zł gotówki. To najlepszy kwartał w historii spółki. Grupa INC konsekwentnie rozwija działalność doradczą i inwestycyjną oraz buduje portfolio projektów na 2021 r.

- Za nami najlepszy kwartał w historii spółki. Co szczególnie ważne, wynik rośnie nie tylko dzięki rozwojowi w obszarze inwestycji, ale również zaczynają się znacząco zwiększać przychody z usług doradczych. Pokazuje to słuszność naszej strategii, której realizacja przyczynia się do budowania bardziej powtarzalnego charakteru naszych wyników. Trzeba jednak przyznać, że wyniki finansowe korzystają z tegorocznej hossy na rynku NewConnect i poprawy wycen wielu spółek . – komentuje Paweł Śliwiński, prezes zarządu INC.

W okresie styczeń – wrzesień br. suma obrotów na rynku NewConnect wyniosła 9,4 mld zł, czyli tyle ile w poprzednich siedmiu latach. W październiku wartość obrotów wyniosła rekordowe 2,7 mld zł. W bieżącym roku dynamicznie rośnie również liczba rachunków inwestycyjnych. Grupa INC z powodzeniem wykorzystuje sprzyjające otoczenie rynkowe. W samym III kwartale Dom Maklerski świadczył usługi oferowania akcji w ramach ofert o łącznej wartości 20 mln zł. Do końca września na platformie CorwdConnect.pl z sukcesem zrealizowano 8 projektów crowdinvestingowych (Detalion, Incuvo, Punch Punk Games, United Label, Olymp, Polkon, DRAGO Entertainment oraz Grow Uperion) o łącznej wartości 12,8 mln zł. W III kwartale br. akcje INC weszły do indeksu sWIG80.

- Bieżący rok zapowiada się jako rekordowy zarówno pod względem realizowanych projektów, jak i wyników finansowych. W ujęciu narastającym zysk netto całej grupy INC wynosi prawie 24 mln zł, a kwota kapitału pozyskana w tym roku przez naszych klientów może przekroczyć poziom 90 mln zł. Jednocześnie budujemy portfolio projektów inwestycyjnych i doradczych na przyszły rok, już teraz realizujemy ponad 15 umów na wprowadzenie spółek na NewConnect w przyszłym roku. – mówi Paweł Śliwiński.

Do 19 listopada Dom Maklerski INC świadczył usługi oferowania akcji o wartości 55 mln zł. Wartość trwających i planowanych do końca 2020 r. ofert to ok. 30 mln zł.

- W minionym kwartale miały też miejsce dwa udane debiuty tj. Skinwallet oraz GenXone. Są to projekty, w których wspieraliśmy spółki zarówno na etapie pozyskania finansowania, jak i procesu wprowadzenia do obrotu giełdowego. Dodatkowo są to inwestycje portfelowe Carpathia Capital, spółki zależnej INC. – dodaje Paweł Śliwiński.

Grupy INC w połowie marca przyjęła nową strategię rozwoju, zgodnie z którą celem Grupy jest osiągnięcie pozycji krajowego lidera w kompleksowej obsłudze małych i średnich spółek poszukujących finansowania na rozwój. INC planuje również rozszerzyć działalność poza Polską.

O Grupie INC:

Grupa Kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzi, jako jedyny dom maklerski w Polsce, platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych.
  • INC Private Equity ASI S.A. – podmiot typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Carpathia Capital S.A. – podmiot o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Raisemana Sp. z o.o. – prowadzi platformę crowdfundingową o tradycyjnym, donacyjnym charakterze, która jest dedykowana do finansowania społecznościowego gier wideo oraz innych projektów cyfrowych np. filmów.

Źródło: Spółka, #INC

Zobacz także: INC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości