NEUCA: rekordowe udziały rynkowe w IIIQ 2020 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lis 2020, 12:03

NEUCA: rekordowe udziały rynkowe w IIIQ 2020

NEUCA, w okresie lipiec - wrzesień 2020 roku, w zdominowanym przez wpływ SARS-CoV-2 otoczeniu rynkowym, niezmiennie zapewniała ciągłość dostaw leków do apteki szpitali, wypełniając kluczową rolę w polskim systemie ochrony zdrowia. Utrzymane zostały także zapoczątkowane w II kwartale 2020 r. pakiety wsparcia antykryzysowego dla aptek niezależnych oraz standardy prowadzenia działalności w reżimie sanitarnym, podnoszącym bezpieczeństwo pracowników NEUCA, jej klientów i pacjentów.

Grupa w III kwartale zachowała pozycję lidera w rankingu satysfakcji klienta we wszystkich z badanych przez Monitor Apteczny kategoriach. NEUCA zwiększyła przewagę nad dużymi, wygrywając jednocześnie z większością średnich i małych hurtowni. W trzecim kwartale firma uzyskała najwyższy na rynku wynik wskaźnika NPS - 58, przekładający się na wzrost zaufania do Neuki.

Podstawowe wyniki finansowe NEUCA

TABELA

- Dzięki konsekwencji w realizacji strategii zbudowaliśmy bardzo silną pozycję rynkową. Wykorzystaliśmy tak powstały efekt skali w osiągnięciu przez naszą firmę bardzo dobrych wyników finansowych. Grupa NEUCA w trzecim kwartale wypracowała 2,3 mld zł przychodów ze sprzedaży co oznacza wzrost o 15% (r/r). Skumulowana sprzedaż po 9 miesiącach 2020 r. osiągnęła poziom 6,9 mld zł (+11,8% r/r). Zysk netto wyniósł 45,3 mln zł co oznacza skokowy wzrost (61,3%) rok do roku. Warto podkreślić, że wynik po 9 miesiącach 2020 r - 125 mln zł przewyższa wynik całego 2019 roku (117,8 mln zł)- mówi Piotr Sucharski, Prezes Zarządu NEUCA S.A.

 W segmencie biznesów pacjenckich w trzecim kwartale Grupa zrealizowała przychody z obszaru przychodni, badań klinicznych oraz telemedycyny na poziomie 49,2 mln zł (+27,1% r/r), przy zysku EBIT rzędu 4,7 mln zł (-1,3% r/r).

- W obszarze pacjenckim rozpoczynamy wdrożenie pierwszego etapu portalu zdrowotnego dla pacjentów HeyDoc. Jest to zintegrowany system opieki zdrowotnej otwarty na partnerów medycznych i technologicznych. Pacjenci za jego pośrednictwem uzyskują profesjonalne treści medyczne, konto pacjenta, usługi i produkty medyczne on-line. Uruchamiany właśnie pierwszy etap projektu obejmuje opracowaną przez lekarzy bazę wiedzy, usługi telekonsultacji oraz usługi e-commerce - uzupełnia Piotr Sucharski.

O Grupie NEUCA

Grupa NEUCA od 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Kluczowymi partnerami dla Grupy NEUCA są niezależni aptekarze, których Grupa wspiera ich w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

Grupa NEUCA dba o zdrowie pacjentów rozwijając sieć przychodni lekarskich. Jest ekspertem w segmencie badań klinicznych, realizuje ambitne projekty telemedyczne, z powodzeniem działa w branży e-commerce. Jest również doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych.

Od 2004 roku NEUCA jest spółką publiczną, notowaną na GPW w Warszawie, regularnie poprawiającą wyniki finansowe.

Źródło: Spółka, #NEU

Zobacz także: Neuca SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości