Demolish Games rozwija popularą serię gier Demolish and Build. Spółka ma plany debiutu na rynku NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lis 2020, 11:00

Demolish Games rozwija popularą serię gier Demolish and Build. Spółka ma plany debiutu na rynku NewConnect

Demolish Games, spółka należąca do grupy kapitałowej Ultimate Games, nabyła prawa do gier z serii Demolish and Build i w 2021 roku planuje debiut na rynku NewConnect. Największym projektem, nad którym pracuje obecnie spółka, jest gra Demolish and Build 2021. Tytuł ma zawierać szereg nowych funkcjonalności, które urozmaicą rozgrywkę. Model biznesowy spółki zakłada wydawanie od trzech do pięciu gier rocznie.

– Demolish Games będzie koncentrowało się głównie na grach z gatunku symulatorów, ale nie tylko, planujemy także realizację innych projektów. Mamy świadomość, że gracze chętnie sięgają po gry z różnych gatunków, dlatego też chcemy dywersyfikować zakres naszej działalności i przygotować dla nich bogatą ofertę naszych gier. – mówi Paweł Dywelski, prezes Demolish Games.

Spółka posiada prawa do tytułów z popularnej serii Demolish and Build. Mowa o Demolish and Build 2017 oraz Demolish and Build 2018. Oba projekty dostępne są już w wersji PC-towej. Zespół pracuje nad przeniesieniem ich na konsole. Demolish and Build 2018 w tym roku ukazało się już w wersji na Nintendo Switch i Xbox One. Największym projektem, nad którym pracuje obecnie spółka, jest Demolish and Build 2021, który ma wyróżniać się na tle poprzednich tytułów z cyklu odświeżoną szatą graficzną oraz nowymi elementami rozgrywki. Ponadto spółka przygotowuje konsolową wersję gry Car Demolition Clicker.

W etapie pre-produkcji są także dwa inne autorskie projekty spółki – Explosive Demolition Simulator oraz gra o roboczym tytule WWII Thief. W Explosive Demolition Simulator gracz będzie mógł wyburzać duże budowle za pomocą materiałów wybuchowych. Fabuła będzie obejmowała proces przygotowania obiektów do implozji i rozmieszczenie ładunków w przemyślany sposób. WWII Thief, to symulator partyzanta z czasów II Wojny Światowej. Gra obejmuje swoim zakresem szpiegowanie i sabotaż działań okupanta.

Wszystkie tytuły spółki będą dostosowane do wymagań konsol Nintendo Switch, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Ich wydawcą będzie Ultimate Games.

W 2021 roku Demolish Games chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect. Spółka nie wyklucza również emisji akcji.

O Demolish Games:

Demolish Games to spółka z grupy Ultimate Games, która specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów. Studio koncentruje się na projektach z popularnej serii Demolish and Build. Największym projektem studia jest Demolish and Build 2021.

Demolish Games planuje wejść na NewConnect przed końcem 2021 roku.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości